دشت دریاسر

دشت دریاسر واقع شده در قسمت جنوبی شهر تنکابن، یکی از زیباترین مناطق شمال ایران به شمار می آید. این دشت که در ارتفاع بیش از 2000 متری از سطح دریا واقع شده است، در بین 4 کوه محصور شده است. از سمت جنوب غربی کوه الموت بلندترین کوهی است که این دشت را احاطه کرده است. در حقیقت این دشت مرزی است که پوشش سبز و جنگلی شمال ایران را به پوشش برفی و یخچالی کوه الموت متصل می کند.

سطح این دشت در فصل بهار پر از گلهای زرد رنگی می شود که در میان چمن های سبزرنگ رخ می نمایانند و چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کنند. از جالبترین ویژگیهای این دشت این است که در کف آن دهها چشمه وجود دارد و آب از میان سبزه ها به بیرون می جوشد بطوریکه در فصل بهار که آب زیاد است به سختی مکان خشکی را می توان در دشت پیدا کرد. به دلیل موقعیت استراتژیکی این منطقه در فصول مختلف مناظر کم نظیری را می توان در آن شاهد بود. در فصل بهار چشمه های جوشان که از کف دشت جاری می شوند، چمن های سبز رنگ که سرتاسر دشت را می پوشانند، گلهای زرد رنگ که اندازه شان در حدود 20-30 سانتی متر است از یک سو، کوههای پوشیده شده از جنگلهای انبوه از سوی دیگر، و قله سیالان با یخچالهای بزرگ از سمت دیگر را می توان در یک نگاه دید.

در فصل پاییز نیز یکی از بدیع ترین صحنه ها در این دشت شکل می گیرد؛ میلیون ها برگ که از درختان خود جدا می شوند در فضا معلق شده و به زمین میریزند و زمین را با رنگهای گوناگون خود فرش می کنند.  یکی دیگر از صحنه های عجیبی که می توان در این دشت  و در شب مشاهده کرد شهاب سنگها هستند که نور بسیار زیادی دارند. در صورت خوب بودن هوا (شبها معمولا هوا اگر ابری نباشد البته هوا خیلی سرد است)، می توان به بیرون رفت و آسمان را برای مدتهای مدیدی نگاه کرد و لذت برد.  

مراحل سفر:

جاده چالوس، تنکابن، ده عسل محله در منطقه 2000، دشت دریاسر و سپس بازگشت از همین مسیر.

تدارکات:

دشت دریاسر آب و هوای عجیبی دارد: در زمستان بسیار سرد است (بدلیل کوهستانی بودن منطقه)، در بهار بسیار خوش آب و هوا است، در تابستان روزها بسیار گرم و شب ها سرد است و پاییز هم تقریبأ همیشه بارانی است. در انتهای دشت چند کلبه وجود دارد که متعلق به دامپروران منطقه می باشد و در فصولی که خود آنها در آنجا نباشند می توان از آنها استفاده کرد. داشتن لباس گرم و کیسه خواب  توصیه می شود.

تصاویر:
راه منتهی به دشت دریاسر      دشت دریاسر      دشت دریاسر همراه با قله سیالان      قله سیالان

/ 17 نظر / 9 بازدید
نمایش نظرات قبلی
يسنا

عمو فرهاد جونم ، به من سر نمي زني ببيني چه كرده ام ؟؟؟

مسافر

سلام تيمسار... ميبينم كه ... جالب ميدوني چيه؟ تولد منم 2 مرداده... خلاصه اينكه جفتمون هم سنيم... فقط رو ساعت و دقيقه اش بحثه... كه اونم خيالي نيست... خيلي دوست داشتم كه براي تولد يه برنامه درست و حسابي بريزم ولي خوب... خيلي درگيرم... خيلي خيلي... اونقدر كه شب كه خونه ميرسم واقعا مثل مرده با لباس ميفتم تو رختخواب... خيلي بايد شانس بيارم كه بتونم يكي دو خط توي وبلاگم بنويسم... كي يه سال پيش فكر مي‌كرد كه امسال اينجوري بشه؟

مهدی

با سلام خدمت آقا فرهاد عزيز از ايميلی که به من زديد ممنونم به روی چشم هم استانی عزيز . به تنکابن زياد رفتم تو اين هفته هم باز هم ميرم زيباست .... از نظری که داباره من داديد ممنون ولی بنده نمی خاهم جای پدر و مادر دوستانم را بگيرم موفق و پيروز باشيد . به اميد ديدار....

محمد

ازت ممنونم، جای زيبايی باید باشه امیدوارم باز هم از اینها بنویسی

رحیم لهراسبی نیچکوهی

http://rlohrasbi.persionblog.com سایت مخصص معرفی منطقه کجور مازندرانه - خوشحال میشم یه سری بزنی موفق باشی

منصور

ُسلام ... خوبی ؟! آقا اگه از تنکابن هستی بهم یه ندا بده ! یا علی

هومن آهونبر

دوست عزیز تو رو به خدا این سایت رو حذف کن.بذار بهشت خدا در روی زمین از دست نامحرم ها در امان بمونه. دانشجوهای شهسوار و بچه های گل مازندران به من میل بزنن.

مریم

من هفته ی پیش اونجا بودم.واقعا فوق العاده است:) عاشقشم ممنون از معرفی

امیر طلا

سلام خدمت بسر شمالی عکس ها و مطالبت مفید وافعا شد قصد سفر به این نطقه از بهشت را دارم با گروه در توان است راهنمایی فرما یی