موتور گاو پلنگ

یکی از دوستان همشهری من که ساروی است چند وقت پیش برای من میلینگ زده بود و مارو کلی شست و شوی مغزی داد که از روزگار حال شهرمون سارویه هم زیاد ننویسم چون اونوقت هیچ کسی دیگه پاشو اینجا نمیذاره و برم یک خرده به شهرهای همسایه مثل بابل گیر بدم که مردم پاشونو اونجا نذارن. من هم یک چشم خوشگل بهش گفتم و رفتیم که دمار از روزگار بابلی ها در بیاریم.
امشب جاتون خالی با دو تا جوون گل رفتیم پارک تجن در کنار رودخانه زیبای تجن ساری. آقا کلی حال از نوع برعکسش کردیم. یک موتور سه چرخه که آدم تو خیابون می بینه را فکر کنین، گذاشتن روی ریل و دو تا واگن هم بستن بهش مثل فرغون و شده مثلأ کاترپیلار یا چه می دونم قطار وحشت و در یک شعاع سه متری از مرکز یک دایره همش دور خودش می چرخه و خلق الله از زاهدانی گرفته تا تبریزی هم هاج و واج که این چی چیه! و شانس ما هم یک بابلی که قرار بود دشمن فرضی حساب بشه و حالشو بگیریم، داشت به این موتورگاوپلنگ می خندید و بقیه شو نمی گم چون افت داره واسه ما. خلاصه کلی حال نگاتیو کردیم که بابلیه داره به ما می خنده. از بعد از اینکه مارو شست و شوی مغزی دادنمون، همش فکر میکنم حتمأ اینا کارای بابلی ها است که مارو ضربه بزنن! خوب منم رفتم به صاحابه موتورگاوپلنگه که اینجارو از شهرداری اجاره کرده، گفتم معذرت می خوام شما آخر شبا میرین بابل می خوابین یا نه؟ (با خودم هم گفتم وسط راهه این موتورگاوپلنگه یک بمب قوی کار بذارم تا بشه خرمارمولک راه راه و می اندازم گردن قائمشهریا که بین ما و بابلی ها هستن) که یارو زد تو خالمون و گفتش نه بابا مگه بیکارم برم بابل، خوب خونه ام همین جا در ساری هست و میرم خونه مون (به نظر عقل ناز پسر شمالی:احتمالأ همه بابلی ها شبا ساری می خوابن).خلاصه نقشه ترور طرف ناکام موند. فقط جهت اطلاع همشهریان گرامی، عکس این سه چرخه فضایی را اینجا می ذارم که هر کی دیدش، بزنه خرمارمولکش بکنه.(البته چون دوربین دیجیتالی ام همرام نبود، دادم حسام، داداش کوچیکه همون رفیقم عکسشو بکشه و بعد گذاشتمش اینجا، البته می خواهین قبول نکنین ولی از عکس واقعیش خیلی خوشگلتر شده)

----------------------------------------------
نتیجه اخلاقی:
امروز یک پارچه در یکی از میدونای شهر دیدم که رویش نوشته بود، شورای شهر ساری بعنوان شورای شهر نمونه در استان مازندران شناخته شد. اوخ جونی، عجب افتخاری. دم موتورگاوپلنگمون گرم.
----------------------------------------------
فرهنگ لغت پسر شمالی:
سارویه = نام قدیم شهر ساری (اینو دیگه بخدا راست راستکی نوشتم)
موتورگاوپلنگ = شترگاوپلنگ مدرن یا زرافه آخرین Version. در زبان مسئولین پارک تجن ساری یعنی شهربازی مدرن.
حال نگاتیو = ضد حال پوزیتیو، یا به عبارت بهتر: ENDآخر ضدحال.
خرمارمولک راه راه = مارمولکی که عرعر می کنه و راه راه، راه میره، و در زبان بومیان ماداگاسکار یعنی زدم شیکمشو اتوبان کردم.

/ 3 نظر / 4 بازدید
poorya

اين مشكليه كه شمالي ها با هم دارند.من خودم شمالي هستم.مال نوشهر،خونه ام اصفهان است،محل كارم يه جايي در خليج فارس( يه چيزي شبيه شترگاوپلنگ شد )شماليها اصلا بلد نيستند با مسافرها درست برخورد كنند.بايد بياييد اصفهان ببينيد مهمان نوازي به چي ميگنجدي ميگم

اسحاق ایرندگانی

من از چابهار برای شما می نوسم ولی تمام ایران سرزمین من است و شمالها را دوست می دارم ./ با تشگر اسحاق جان نفس