بهای ته نان ؟!

پسر شمالی با گزارشی داغ و شرجی از شهر تنکابن:
نوشتاری از سید بزرگ کیایی طالقانی، دبیر جدا از خدمت آموزش و پرورش تنکابن

با شنیدن خبرتوزیع احکام قانون به اصطلاح همسان سازی حقوق کارمندان جدا ازخدمت (به اصطلاح بازنشسته)با آن گفته ها و مصاحبه های دروغین و مردم فریب مقامات که حداقل حقوق را برای دیپلمه ها 950000 ریال تعریف نموده بودند، صرف نظراز کباده کشی لااقل 20 ساله و سابقه معاونت و مدیریت نسبتاٌموفق دررده های مختلف واحدهای آموزشی در 67 سالگی نشاطی کاذب شبیه دوران جوانی و اوایل استخدام به من دست داد ودر ساعات اداری یکی از روزهای گرم تیر ماه 81 برای دریافت حکمی که لااقل نشان از ارتقاء سی...ی ی ی هزارتومان 30000 حقوق ماهانه داشته باشد،با شوق و ذوقی خاص به اداره مربوطه مراجعه کردم که ای کاش هرگز نمی رفتم، زیرا با مشاهده حکم به اصطلاح همسان سازی، چنان آب سردی بر پیکر نحیفم ریخته شد که به فرمایش استاد سخن سعدی بر عمر تلف کرده تأسف خوردم وسنگ سراچه دل به الماس آب دیده سفتم که احساسش را مرفهان بی درد و واضعان قوانین آنچنانی نمی توانند داشته باشند.زیرا در حکم صادره از خوان گسترده نظام مقدس جمهوری اسلامی که مسلمان و گبر و ترسا وظیفه خور دارد، چیزی در حد هفتادو هشت هزار ریال یعنی فقط به اندازه ازدیاد کرایه تاکسی و قیمت نان کاغذی لواش به حقوقم اضافه شده بود!مدتی به کاغذ در دست و رقم نوشته شده درآن خیره ماندم و یک بار دیگر کاخ امیدها و آرزوها و وعده عیدی نوادگان را خراب و برباد رفته دیدم.پس از دقایقی درنگ و تأمل و تسلط به اعصاب خورد و داغان شده، خودم را قانع کردم که لابد سهم من و افراد زیادی مثل من از این خوان گسترده همین بهای ته نان است و بس!با دلمردگی و شرمساری به خانه برگشتم و طبق معمول اهل وعیال خانه را به قناعت و صرفه جویی انقلابی و خوردن نان و سبزی دعوت نمودم.امید از خداوند بزرگ که این نیز قطع نگردد.والسلام
----------------------------------------------
نتیجه اخلاقی:
والله عمو جون عزیز جناب آقای کیایی، به نظر بنده که سن من حداقل از نصف سن شما هم کمتر است. این کباده را نباید به این راحتی می دادی دست جوونای امروزی که اینطوری سپاسگذار زحمات شما باشند. آهای جوونا مواظب باشین، یادتون باشه که اون جوون دیروزی بود که شمارو به اینجا رسونده. اینقده هم نمکدون نشکونین و گرنه مجبورم برم چند تا نمکدون پلاستیکی بخرم و بدم دستتون.
----------------------------------------------
فرهنگ لغت عمو کیایی:
کباده = این واژه به معنی کمان سبک و نرم است و در قدیم آن را از استخوان می ساختند . امروزه آن را از فلز درست می کنند و وزنه هایی به گونه حلقه به روی زه زنجیر می آویزند. تا کباده سنگین گردد. کباده کشی یا کمان کشی بوسیله پهلوان یا پیشکسوتان اجرا می شود. و به خاطر اهمیتی که کباده دارد اصولا در زورخانه ها یک یا دو کباده بیشتر موجود نیست.
000/30 تومان = 800/7 تومان (اگه کسی مشکوکه به این معادله، می تونه بره مثل من عمرش را بذاره در آموزش و پرورش اونوقت جمع و تفریغش خوب می شه، و می فهمه که این ۲۰۰/۲۲تومان باقیمانده کجا رفته)
----------------------------------------------
کاندیدای امروز جایزه گربه حنایی: وزارت آموزش و پرورش
(بدلیل تعداد زیاد مسئولین در این وزارتخونه، مجبورم کلی گربه حنایی مثل عکس زیر از تو محل خودمون جمع کنم که به همشون جایزه برسه و فردا زیر آب مارو نزنن که آهای ملت، گربه به ما کم رسیده و قانون همسان سازی درست اجرا نشده و مثل عموی بنده بیان اینجا درد دل کنن)

/ 5 نظر / 6 بازدید
sogand

salam aziz ziba minvisishdman bashirasti forsat kardi sari be ma bazan byeeeee

ali ghaderi

salam,man az in mshkel ke mardom bazneshasteh daranbesear negaran va motasefam.dar kodam edareh kar mekarded? pedar man ham mesl shoma ast.az mghalehae shoma lezat mebaram.

سحر

خيلي نوشته هات قشنگه موفق باشي

میثم

سلام خوب هسی وچه محل امی ورم يه سر بزن يا علی