و فرهاد "ار اس اس" را بیاموخت.

باب اول: البته تیتر بالا یک کمی وویگولنزج غلطه چون قبلا من با صفحات RSS آشنا بودم ولی این سایت پرشین بلاگ سال ها است که ما را از نعمت آن دور کرده و توانایی ایجاد این صفحات را ندارد. منم که هنوز مستضعف تشریف دارم و دل و دینم را به این سایت پرشین بلاگ داده ام. هر چی هم دوستان و رفیقان می خواهند ما را از راه بدر کنند ("بدر" را درست نوشتم؟) نمی شود و هر چی می گویند که بابا این سایت امکاناتش کم هست و یا امنیت ندارد و یک وقت می گیرند و چوب تو کونت می کنند، میگم همین امکاناتش هم برای من خوبه و خلاصه آدم قانعی هستم، از طرفی سال 1381 که هنوز بین این وبلاگ نویس های به اصطلاح چپی و اصلاحات طلبکار، کلاس بازجویی و دستگیری مد نشده بود و فریاد هایشان هفت آسمون را برنداشته بود که آی خلایق وبلاگ نویسان را اذیت می کنند. به همت کارگزاران دولت خاتمی، چوب ما را در ماتحت مبارکمان فرو کردند و صدا از صدا هم درنیامد که مردم بشتابید، وبلاگ نویسی را فشار و فشورش! داده اند و چند ماه از سایه وبلاگ هم می ترسد چه بماند که آپدیت هم بکند.
القصه چند ماه پیش که به عضویت سایت یاهو 360 درآمدم، دیدم عجب فکر باحالی که بجای اینکه در یک سرور رایگان وبلاگ نویسی دیگر عضو شوم و خروجی مطالبم را به صورت صفحات RSS داشته باشم، مقدمه ای از مطالب را در وبلاگ پروفایل یاهو 360 خودم وارد می کنم و بالطبع خروجی RSS خودم را هم تولید کرده و در اختیار بروبچ گذاشته ام!
شما هم اگر مثل من پرشین بلاگی هستید به راحتی می توانید پروفایل یاهو خود را به یاهو 360 تغییر دهید و هر زمان که وبلاگ خود را آپدیت می کنید، مقدمه مطلب به همراه لینک خود را در وبلاگ یاهو 360 خود وارد نمایید و بعدش آدرس صفحه RSS خود را که در پروفایل یاهو شما مشخص است را در وبلاگ خود برای استفاده دوستان نصب کنید و البته اگر با برنامه های RSS آشنا نیستید می توانید بطور مثال با این برنامه (Feedreader) و یا برنامه های دیگر که برای این منظور ساخته شده است، آدرس RSS دوستان و خودتان را داخلش وارد کنید تا بدین ترتیب هر زمان که این برنامه را اجرا می کنید از آپدیت های جدید وبلاگ ها با خبر شده. یکی از مزیت های این کار بطور مثال این است که شما دیگر لازم نیست هر بار وبلاگ دوست خودتان را باز کنید تا ببینید مطالب جدید دارد یا نه؟
از طرفی این یاهو 360 هم چیز جالبی است و باهاش می توانید اورکات بازی هم بکنید! البته من دارم به این نتیجه می رسم که خیلی کارهای توپ تری هم می شود با این یاهو 360 انجام داد. که حتی مسئولین سایت یاهو هم راجع به آن فکر نکرده اند.

پروفایل من در سایت یاهو 360
.
صفحه RSS من در سایت یاهو 360
.
دانلود برنامه Feedreader با حجم یک و نیم مگا بایت

باب دوم: اون قدیم و ندیما که اخوی ما در ایران به شغل تعمیر دستگاههای الکترونیکی مشغول بود، هر وقت دستگاهی را که قبلا توسط شخص دیگری باز و دستکاری شده بود و البته درست هم نشده بود را به پیشش می آوردند تا تعمیر نماید. ایشون یا قبول نمی کرد و یا کلی به طرف توپ و تشر می زد که چرا دادی دست ناشی! و من این دستگاه را درست نمی کنم. و خلاصه یارو را به قند (..) خوردن راضی می کرد! منهم که چند سال از او کوچکتر بوده و مطلقا بر عکس بابای خدا بیامرز و برادر بزرگم علاقه ای به الکترونیک نداشتم، پیش خودم فکر می کردم، این داداش ما هم چقدر گیره و خلق خدا را اذیت می کند. بماند که با همه این چیزا ولی وقتی دستگاهی را تست و تعمیر می نمود الحق و الانصاف کارش را خیلی عالی انجام می داد و در قبالش هم دستمزد مناسبی می گرفت و خلاصه مثل این شرکتهای پشتیبانی، مشتری را نمی چلاندش. مثلا یادمه یکبار یک بنده خدایی که تازه تلفن دیجیتالی خریده بود و تلفنش کار نمی کرد به پیش او آمده بود و فرامرز بعد از اینکه تلفن را بالا و پایین کرد فهمید این بنده خدا کلید PULSE را روی TONE گذاشته و بالطبع در آن زمان ها سیستم مخابرات ایران هنوز با TONE نبودش و تلفن کار نمی کرد. برادر منهم پس از جابجا کردن کلید بدون اینکه پولی از او بگیرد یا حتی دو تا متلک بار طرف بکند ( بطور مثال آی کیو! یا بوق بوقک!) تلفن را بهش داد. حالا کافی بود همین مشتری دستگاه تلفنش را به یک فروشگاه تعمیراتی می برد تا بعد از یک هفته و با یک فاکتور چند هزار تومانی بهش برگردانند. فکر کنم برای خیلی از شماها این مورد پیش آمده باشه و هنوز دردش هم خوب نشده باشد.
داشتم می گفتم... خلاصه من همیشه در تعجب این رفتار عجیب برادرم که دستگاههای باز شده را قبول نمی کرد بودم تا اینکه خدا پس کله ام زد و به شغل پشتیبانی نرم افزاری و سخت افزاری کامپیوتر و شبکه های کامپیوتری مشغول شدم. آقا یک چند وقتی که گذشت تازه فهمیدم تو این مملکت چقدر بیسواد تشریف دارد و ما خبر نداشتیم. هر کی که یک لیسانس کامپیوتر گرفته یا تجربه بر روی کامپیوتر دارد اسم خودش را گذاشته مهندس و بیا و ببینید چه گندکاری هایی که در سیستم کامپیوتر خلایق نمی کنند. بعد از اینکه یک چند تایی از اینجور سیستم ها به تورم خورد (بطور دقیق از هر ده سیستم، هفت سیستم اینجوری هستش) و بعد از کلی وقت و هزینه درستش کردم. تازه فهمیدم این اخوی محترم چی می کشیده و ما خبر نداشتیم. یعنی می دانید قضیه چیه؟ قضیه اینه که زمان و هزینه اصلا مطرح هم که برایتان نباشد از خراب کاری هایی که می بینید اعصابتان در آن شرایطی که بر روی موارد خاصی از مشکلات یک سیستم متمرکز شده است، به شدت بهم می ریزد. بابا به قرآن، کامپیوتر فقط یک هارد و سی پی یو نیستش!
این بود انشاء امروز من و ما از این انشاء نتیجه می گیریم که لطفا جان مادراتون، کامپیوترهایتان را دست هر کسی ندهید و تنها به شرکت های معتبر و یا اشخاص مورد وثوق خود بسپارید. چون اگر به تور من یکی بخورید و ببینم سیستم رایانه شما قبلا دستکاری شده، برعکس برادر منصف خودم، به جان خودتان یک پول زوری ازتان بگیرم که تا آخر عمرتان حتی وبلاگ من را هم دیگر نخوانید. البته من این پول را می گیرم که همیشه بیادتان باشد که با سیستم کامپیوتر خود بچگانه برخورد نکنید و قدرش را بدانید. مگه نه کوروش جان؟! حالا پول زور وده...

باب سوم: منم بلتم فتو وبلاگ درست کنم
یک آیکون جدید به وبلاگ من اضافه شده است که وویگولنزج: فتو وبلاگ
و اینم آخرین شکار من: آخره عشق و عاشقی

/ 9 نظر / 29 بازدید
آرمین گیله مرد

سلام ...باب اول: درست وغلطش نمیدانم اما منهم همینطور مینویسم؛-) ...من هنوز وقت نکردم ببینم جریان یاهو ۳۶۰ چیه ...باب دوم: متوجه هستم... داداش حق دارد ...باب سوم: مبارک باشد ... گاهی با کلماتی به وبلاگ آدم می آیند که ...

Solh

گروه فشار بين المللی موسوم به ديده بان حقوق بشر در مجموعه گزارش سالانه خود بخشی را نيز به ايران اختصاص داده است. ديده بان حقوق بشر که "شکنجه و سوء برخوردهایی نظیر حبس های انفرادی بلند مدت برای تنبیه ناراضیان" را در ايران رايج می داند، عوامل نقض حقوق بشر را "آنچه ایرانیان نهادهای موازی می خوانند" معرفی می کند. ديده بان حقوق بشر با اشاره به بستن مطبوعات و زندانی کردن خبرنگاران و روزنامه نگاران "سیستماتیک بودن سرکوب آزادی بیان و عقیده" را مورد توجه قرار می دهد و می گويد در نتيجه اين سرکوبها "روزنامه های مستقل بسیار معدودی باقی مانده اند و آنها نیز در حال خودسانسوری شدیدی هستند". "بسیاری از نویسندگان و روشنفکران یا از کشور خارج شده اند، یا در زندان هستند و یا از انتقاد دست کشیده اند. مقام های ایران در طی سال 2005 وب سایت ها و خبرنگاران اینترنتی را به منظور جلوگیری از انتقال اخبار و اطلاعات از طریق شبکه اینترنت مورد هدف خود قرار داده اند. قوه قضائیه از سپتامبر تا نوامبر 2004 بیش از بیست وبلاگ نویس و روزنامه نگار اینترنتی را حبس و شکنجه کرده و در سلولهای انفرادی طولانی مدت قرار داده است."

Solh

پسرمصباح یزدی درکانادا بجای لشکر استشهادی عضو سپاه مهاجرت شد! بر اساس گزارش منابع مطلع علی مصباح یزدی که توسط مؤسسه امام خمینی که تحت مدیریت پدرش می‌باشد برای ادامه تحصیل در رشته فلسفه به کانادا اعزام شده بود علیرغم گذشت شش سال از اتمام تحصیلاتش هنوز به ایران برنگشته است. اختصاص بورس برای علی مصباح یزدی فرزند ارشد تئوریسن اسلام خشونت و تحجر مستقیما در شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شد اما وی حاضر به بازگشت به ایران نشده و گذرنامه کانادایی دریافت نموده و در فروشگاهی در شهر تورنتو مشغول به کار می‌باشد. لازم به توضیح است که بورسیه‌های آقای مصباح(مؤسسه امام خمینی) از سپردن وثیقه معاف هستند.

آرمین گیله مرد

سلام ...منظور کلماتی که در جستجوگر وارد میشود و با ان به وبلاگ آدم میرسند!!! ...

Solh

بيانيه های سنديکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه خطاب به مردم ايران و کارگران جهان و اتحاديه ها و سازمانهای مترقی ـ به دنبال سرکوب شديد مبارزات برحق کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، و خلف وعده مسئولان حکومت رياکار جمهوری اسلامي، و دستگيری صدها نفر، این تشکل اقدام به صدور دو اطلاعيه کرد ـ از شما مردم شريف و آزاده تهران و همه ايران و سازمانهای کارگری بين المللی انتظار داريم که از ما حمايت کنيد. در تمام اين مدت ما به حمايت و همبستگی شما تکيه داشته ايم و اکنون که چنين بيرحمانه به ما هجوم آورده اند فقط با حمايت قوی تر و گسترده تر شما ميتوانيم حقوق مان را بگيريم. • از جانب هفده هزار کارگران و کارکنان شرکت واحد اتوبوسرانی تهران به اطلاع شما تشکلهای کارگری دنيا و همه کسانی که از سرکوب بديهی ترين حقوق انسانها متاثر ميشوند ميرسانيم که امروز هشتم بهمن ماه مصادف با ٢٨ ژانويه اعتصاب گسترده ما با هجوم بی سابقه ماموران جمهوری اسلامی روبرو شد.

ساروی کیجا

اين فرمرز شما وقتی ايران بود يک کلمه حرف از دهنش در نمی اومد ، توی يک مهمونی جز سلام و خداحافظ هيچی نمی گفت ، اون رو هم بايد حدس مي زديم که گفته ، اما حالا از اون ور آب واسه من ای ميل می فرسته . جل الخالق . با هر ای ميلش انقدر خوشحال می شم انگار معجزه شده يکی زبون باز کرده .

Solh

در قوانين مدنی ضد انسانی جمهوری اسلامی (رزیم طالبانی) ، زن جنس دوم و در تصاحب ارث و ارزش وجودی ( خون بها) نصف مرد محسوب می شود . اين رژيم با امضاء نکردن کنوانسيون رفع تبعيض عليه زنان ، رسماً و به گونه ای آشکار به اجحاف در حق زنان ايران قرار دارد . برای دستيابی به کليه ارزشهای انسانی که توسط رزيم طالبانی ايران نقض ميشود بايد مبارزه و ایستادگی کرد.

کامبیز غفوری

سلام فرهاد جان . پس از ساليان سال و در حاليکه خودت می دانی از اولين بلاگ نويسان ايران بودم دوباره يک صفحه تشکيل دادم و برای دلم می نويسم . به شما يک لينک دادم . سری به من بزن. دوستدار قديمی تو ( و کاشف قدرت قلم طنز پردازت ) . کامبيز

Solh

پیش بینی جنگی گروه تحقیق "تینگ- تنگ" اکسفورد پیش بینی نابودی 20 نقطه حساس اتمی- نظامی ایران با اولین حمله هزاران نظامی وغیرنظامی کشته خواهند شد صدها دانشمند و تکنسین اتمی ایران در این حمله قربانی خواهند شد و تولید سلاح اتمی درایران تا 15 سال دیگر ممکن نخواهد بود. جنگ به خاورمیانه و خلیج فارس نیز کشیده شده و احتمالا نیروگاه اتمی بوشهر نیز نابود خواهد شد. در تهران و شمال اهداف اولیه حمله عبارتند از تاسیسات تحقیقات اتمی ایران و مراکز تولید رادیو ایزوتوپ، آزمایشگاههای تحقیقاتی و تاسیسات الکترونیکی "کلایه" در شمال ایران. در اصفهان مرکز هسته ای و تکنولوژی اصفهان، راکتورهای تحقیقاتی برای غنی سازی اورانیوم و سوخت تولیدی آزمایشگاههای تحقیقاتی مورد هدف است. در اراک و نطنز کلیه تاسیسات اتمی هدف هستند. در بوشهر نیروگاه هزار مگاباتی اتمی این شهر بمباران خواهد شد.همزمان با این تاسیسات، پرسنل و محققین نیز هدف حمله خواهند بود. بنابراین، آزمایشگاههای تحقیقاتی دانشگاه و مراکز تکنولوژی که به طور غیرمستقیم با فن آوری هسته ای ایران همکاری داشته اند بمباران هوایی خواهند شد.