تحریف تاریخ ایران

از دوران جوانی به توصیه پدر و به دلیل علاقه شخصی ام بیشتر از آنکه کتابهای سیاسی بخوانم، کتابهای تاریخی می خواندم و بالطبع بدون فهم از فلسفه های سیاسی و چرایی آنان، تنها با عملکردشان آشنا می شدم. مثلا وقتی به من بگویید: کمونیسم؟ می گویم: در گهواره خودش شاشید! یا اگر بگویید آیین شینتو؟ می گویم: بهترین آیین جوانمردی. یا اگر بگویید: قرارداد ورسای؟ می گویم: دلیل شروع جنگ جهانی دوم. در حالیکه شاید دیگران مثلا بگویند: کمونیسم: حکومت بدون خدا یا حکومت خلقی. آیین شینتو: آیین مردم ژاپن. قرارداد ورسای: یک قرارداد که بین دول پیروز و شکست خورده در جنگ جهانی اول منعقد شد.
خلاصه با دانسته های تاریخی خودم برای خودمان عالمی دارم که نگو و نپرس. به همین خاطر مطمئنم هیچگاه سیاستمدار خوبی نخواهم بود اما سیاستمدار شناس چیره دستی هستم.

اطرافیانم هم که از علاقه و دانسته هایم در مورد تاریخ اطلاع دارند، گاه و بیگاه سوالی می کنند و ما هم فتوایی می دهیم و طرف به دنبال کار خود می رود. حالا اینجای داستان را داشته باشید که چند ماهی است بعضی دوستان وقتی من را می بینند، از من راجع به برنامه تلویزیونی خسرو معتضد می پرسند. در این برنامه این آقا در مورد تاریخ گذشته ایران صحبت می کند. البته این برنامه از سال گذشته پخش میشود و جدیدا انگاری خیلی گل کرده است و این بنده خدا عجیب جو گیر شده و چنان راجع به تاریخ ایران صحبت می کند که انگاری داره یک دیس زولبیا و بامیه را می خورد و عجیب شیرین صحبت می کند و اون وسط هایش هم مثل امثال بنده وبلاگ نویس یک لیچاری هم می گوید: مثلا مرتیکه قلدر! ( حالا این مد نظرتان باشد که وبلاگ یک رسانه کوچک و سایت شخصی است و صدا و سیما یک رسانه ملی! )

بگذریم و حالا به من بگویید: خسرو معتضد تاریخ نگار؟
می گویم: تحریف و جعل تاریخ از نوع یک راست بگو و یک میلیون دروغ به پشتش ببند. در کل برای عوام نسبت به کارتون تام و جری برنامه جالب تری است و برای خواص هم باعث می شود که ذهن جستجوگرشان تحریک بشود و خالی بندی های این آقا را در تاریخ ثبت نمایند. از جمله:

توسط بهزاد عطارزاده
توسط داریوش میم

البته بچه های وبلاگ نویس و وبلاگ خوان چون اکثرا به کتاب و کتابخوانی علاقه دارند، اینقدر اطلاعات تاریخی دارند که وقتی پای برنامه این آقا بنشینند به راحتی تحریف های بچه گانه ایشان را متوجه بشوند و اصلا به مطالعات اضافی هم احتیاجی نیست.

/ 10 نظر / 57 بازدید
پانتی

بَه چه عجب ما رو شما رو زیارت کردیم!! آی از این یارو مرتیکهء قلدر! نگو که دلم خونه [عصبانی] من و پرهام که اسمشو گذاشتیم "دروغگوی بزرگ"!! اینقدر حرص میخوریم وقتی اراجیفشو میشنویم که نگو! بعدشم با چند تا لیچار و دعا خیر برای خودش و رفتگانش! کانالو عوض میکنیم[شیطان]شاد و موفق باشی همیشه[گل]

محبت

سلام می بینم که بعد از 4 سال هنوز هم داری می نویسی. موفق باشی

گلچین دل

با سلام خوشحالم که وبلاگ نویس اگاه و اهل مطالعه ای هستید .از مطالب وبلاگتان استفاده کردم .هر چند فکر می کردم که باید پربارتر باشد .حتما تجربیاتی را که در ارتباط با مطالعات خود دارید در وبلاگ بنویسید .ادبیات و تاریخ پیوند تنگاتنگی با هم دارند و نیز هر دو جذابیت خاصی را دارا می باشند .امید که بتوانم از اطلاعات شما بیشتر بهره ببرم .تاریخ را همیشه در مسیر مطالعات خود داشته و دارم و اما ادبیات چیز دیگریست!!! موفق و پرتوان باشید .

الهه موفقیت

گروهی جذاب و جالب در کلیه زمینه های موفقیت و سرگرمی و جدیدترین اخبار جهان اگر خواهان موفقیت در زمینه کار و زندگی و روابط هستید ما منتظر شمائیم http://groups.yahoo.com/group/Goddess_of_Success

مهدی مطلق

سلام من زیر عنوان یکی از مطالب متنی نوشتم گفتم اینجا که آخرین مطلب هم هست یک ندایی بدم. ما یه گمشده داریم به اسم مهران سقر که اسمش توی نت فقط تو وبلاگ شما هست اگر خبری ازش داری به ما بدی ما رو یک دنیا خوشحال کردی و اگر میبینیش بگی مهدی مطلق دلش واست تنگ شده ... اگر این مهران ، مهران ما باشه باعث خوشحالی یک جمعی از دوستان شدی. با تشکر

ساروی کیجا

سلام . دنباله ی یک بازی دو سال پیش رو امروز بازی کردم به تو هم مربوط می شه . سری به ما بزن بی وفا ..

مانیا

سلام.... خب قبول که حتما چون برنامه ای است که از سیمای جمهوری اسلامی داره پخش میشه ناخالصی داره اما در صدش نسبت به چیزهایی که تا به حال پخش شده چه طور؟؟؟

مهدی مطلق

سلام ممنون از کامنت خواستم بگم دفترچه تلفنی خیلی جدید لازمه چون مهران و خانمش مدتهاست از هم جدا شدند و مهران تا حالا چندین شماره موبایل و تلفن عوض کرده و آدرس خونه پدری هم عوض شده احتمالا ... آخرین تماس مال چند ماه پیشه.

الهام

ای پسر شمالی چه وب لاگ با حالی خیلی وبلاگ جالبی داری من از خوانندگان ثابت هستم خوشحال میشم به من سر بزنید بهتره زودتر سر بزنید تا تهدیدتان نکردم

ساناز

salam mer30 azinke javabamo dadin, az ashnaii ba shoma va weblogeton kheyli kheyli khoshhalam, rasti sale no ro ham harchand azash gozashteh vali beheton tabrik migam, omidvaram sale khubi dashte bashi, aqa farhad manam sary nistam alan rashtam, vali be dustam ke dar hale hazer tu sari mashghul be tahsilan, migam ke hatmane hatman jaye shomaro khali konan bye