فلسطین یا بحرین؟

در ابتدای انقلاب 57 زمزمه هایی مبنی بر حمایت از ایرانیان بحرین به گوش می خورد که در تندباد حمایت از نهضت های آزادیبخش اسلامی در سراسر دنیا محو و از بین رفت و حال کار به آنجا رسیده که شیوخ جنوب خلیج فارس با همراهی و کمک مجدد استعمارگر پیر انگلیس برای جزایر سه گانه هم خط و نشان می کشند.
مقاله زیر مربوط به پنجاه سال پیش می باشد. با توجه به اتفاقات تاریخی گذشته و با توجه به اینکه دولت کنونی ایران هیچ ضبط و ربطی هم به دولت قبلی ایران ندارد، به نظر شما بهتر نبود بجای این بیست و اندی سال که بدنبال احقاق حق ملت فلسطین بودیم کمی هم به دنبال احقاق حق ایرانیان بحرین و منافع ملی می رفتیم؟
نظرتان چیه برای آزادی مردم بورکینافاسو هم یک مقدار هزینه بکنیم تا اگر آیندگانمان گقتند: "بی عرضه ها در دوره شما که این سه تا جزیره هم از دست ما پرید"
حداقلی جوابی داشته باشیم که بگوییم: "خوب چیکار می کردیم؟ در اون دوران شما که نبودید که ببینید چقدر درگیر بورکینافاسو بودیم و فرصت به جزایر سه گانه نرسید که حفظش کنیم"
در هرحال آندسته قلیل از برادران کرد و خوزستانی خائن به تمامیت ارضی ایران و عشق فدرالیسم هم اصلا ناراحت نباشند که انشاءالله در هنگام مشغولیت فکری ما درباره جزایر قناری و آزادسازی "مجسمه آزادی" از دست یانکی ها، شما هم با کمک بیگانگان به خواسته های کثیف خود خواهید رسید. باقی بقای شما

نشریه اطلاعات هفتگی -شماره 700، هشتم بهمن ماه 1333

اطلاعاتی که از یک مقام مطلع بدست آمده حاکی است دولت ایران برای آنکه در قضیه بحرین که تصمیم دارد وارد اقدام جدی شود قبلا زمینه را مساعد ساخته است که از روی حزم و تدبیر صحیح دست بکار فعالیت گردد. از جمله در نظر دارد تدریجاً بطور خصوصی و مستقیم با بعضی از زمامداران ممالک عرب وارد تماس و مذاکره شود و طبق فرمول مشخصی مقدمتاً دلایل حاکمیت انکارناپذیر ایران را بر بحرین باطلاع آنها برساند، سپس نظر مساعدت آنها را باحقاق حق حاکمیت ایران که بعقیده محافل مطلع اگر هم کار به سازمان ملل برسد بدون تردید طرف ایران را خواهند گرفت جلب کند.
طبق اطلاع دیگری که بدست آمده ممکن است دولت ایران رساله ای تهیه کند که اسناد و دلایل حاکمیت ایران بر بحرین در آن درج گردد و این رساله بزبانهای عربی، فرانسه، انگلیسی و آلمانی در نسخه های زیاد چاپ و درکلیه محافل سیاسی بین المللی توزیع شود. یک مقام مطلع که اسناد و دلایل حاکمیت ایران را مطالعه کرده گفته است بقدری این دلایل قوی و قطعی است که هیچکس نمی تواند در ثبوت حق حاکمیت ایران بر بحرین تردید نماید.
این مقام مطلع اظهار داشت: نه تنها مدارکی که در آرشیوهای دولتی ایران موجود است این حق را اثبات می کند بلکه تعدادی کتب جغرافیایی و تاریخی بزبان انگلیسی بقلم مولفین و سیاحان انگلیسی نوشته شده که در آن کتب هم که یک یا دوتای آنها تقریباً جنبه رسمی و سندیت دارد بحرین بعنوان یک قسمت از کشور ایران معرفی گردیده که در صورت لزوم قسمت هایی از متن آن کتاب هم گراور و چاپ خواهد گردید.
او اضافه کرد: بقرار اطلاعی که دارم یکی از این کتابها که در قرن نوزدهم نوشته شده و مولف آن یکنفر از صاحب منصبان عالیرتبه دولت انگلستان بوده باندازه ای واجد اهمیت است که به تنهایی شاید برای اثبات حاکمیت مطلق ایران بر بحرین کافی باشد.
اتفاقا این کتاب ( که او گفت فعلا از ذکر نام مولف آن باید خودداری شود ) از مدتها قبل نایاب بود و احتمال داده می شود مخصوصا شخصی یا مقامی در سی سال قبل نسخه های آن کتاب را جمع آوری کرده باشد.
ولی دولت ایران از هشت ماه قبل در صدد تهیه آن کتاب برآمد و دو نسخه از آن کتاب بوسیله یکی از کارمندان سفارت ایران در یک کشور اروپایی به قیمت گزافی تهیه گردید که همان موقع چند صفحه آن گراور شد و اصل کتاب نیز در اختیار دولت قرار گرفت که در موقع لازم از آن استفاده خواهد گردید.
نکته دیگری که مورد توجه قرار گرفته مربوط به نحوه استفاده از عواید سرشار نفت بحرین است که دولت ایران عقیده دارد حل شدن قضیه بحرین بنفع ایران در بهبود بیشتر اوضاع اقتصادی و اجتماعی ایران و بالنتیجه در تحکیم اوضاع خاورمیانه موثر میباشد چون در حال حاضر عواید هنگفت نفت بحرین که رقم برجسته ای را نمایش می دهد فقط صرف خوشگذرانی شیخ سلمان و خانواده او می شود که هر کدام از آنها برای خودشان تجمل شاهانه ای ترتیب داده اند و دائما در اروپا و امریکا مشغول عیاشی می باشند. قسمتی هم صرف نگهداری پلیس و حقوق مأمورین محرمانه شیخ سلمان در میان اهالی بحرین می گردد که هدف آن فقط خفه کردن صدای ایرانی های مقیم بحرین است و بس.

پانوشت بعد از پنجاه سال!: لازم به ذکر است که در سال 1350 شمسی به لطف برادران فراماسونر (نوکر انگلیس) و با چراغ سبز شاهنشاه وطن پرست! و طی یک نمایش تبلیغاتی و رفراندوم ساختگی، بحرین از کشور ایران جدا گردید و بنده هم مانند شما دیگر خبری از آن همه آرشیو و منابع تاریخی که در سال 1333 شمسی بر حاکمیت ایران بر بحرین دلالت می کرد، ندارم. احتمالا در یکی از ساختمان های فعلی وزارت امور خارجه در حال خاک خوردن است و یا همچون نسخه های دیگر آن تاکنون هاپولی! شده است.

/ 3 نظر / 25 بازدید
Solh

گوشهايی از متن سخنرانی جرج بوش در "مركز تجارت بين‌المللی رونالد ريگان" چالش بزرگ ما در قرن جديد ايدئولوژی مرگبار افراط گرايان اسلامی چالش بزرگ ما در قرن جديد است... افراط گرايان می‌خواهند به تاثير آمريكا و غرب بر خاورميانه بزرگ خاتمه دهند، زيرا ما از مردم‌سالاری و صلح حمايت می‌كنيم و بر سر راه خواسته‌های آنان قرار گرفته‌ايم... آینده ما و آینده این منطقه با یکدیگر مرتبط هستند. اگر خاورمیانه بزرگ به حال خود رها شود تا در تلخی رشد کند، اگر کشورها در فلاکت باقی بمانند، آن بخش از جهان منبعی از درگیری‌های بی پایان و خطر روز افزون برای نسل ما و نسل آینده خواهد شد... ما مصمم هستیم تا گروه‌های رادیکال از حمایت و پناه رژیم‌های شرور برخوردار نشوند. دولت‌های حمایت‌گر مانند سوریه و ایران دارای تاریخچه طولانی‌ای در همکاری با تروریست‌ها بوده و مستحق هیچ نوع صبری از سوی قربانیان تروریسم نیستند.

مانیا

من داستان می خوام هم شهری..........................

مانیا

در ضمن ببخش که هيچ ربطی به متنت نداشت...اين رو هم بگم عکس بالای صفحه لود نميشه که کسی بخواد نظر بده که لوس هست يا نه!!!!