مام میهن

وقتی به تصاویر اعتراضات چند روز گذشته نگاه می کردم، چند تا سؤال در ذهنم شکل گرفت. آیا شما می توانید پاسخ آن را بدهید؟
1- بچه هایی که طرفداره جدایی دین از سیاست هستند، در اعتراضات سیاسی شان چرا حجابشان را دیگر برمی دارند؟ مگر مسلمان نیستند؟
2- بچه های انصارحزب الله فقط پرچم های مذهبی در دستشان می گیرند، چرا پرچم ایران را حمل نمی کنند؟ مگر ایرانی نیستند؟
چرا و خیلی چراهای دیگر که بقول پدر خدا بیامرزم همیشه جوابشان را تاریخ کشورمون در پنجاه سال دیگر خواهد داد...
امیدوارم زمانی را شاهد باشیم که همه ایرانیان از هر گروه و دسته، از هر مذهب و مسلک، از هر نژاد و تیره دور یک پرچم جمع شوند و همصدا نام ایران مان را فریاد زنند و هیچگاه فراموش نکنند که 98% ایران، دین آسمانی اسلام را قبول کرده اند.

آهای دختر خانم مسلمانی که روسری خودت را آتیش می زنی، فکر نکن با اینکار به ایران خدمت می کنی. نه عزیزم فقط چشمان مام میهن را از این فاجعه گریان می کنی.
آهای آقا پسری که پرچم یا حسین دستت می گیری و از وضع موجود ناراحت هستی، یادت باشه ایران ما با حمله عرب ها مسلمان نشد بلکه فرهنگ ایرانی بود که اسلام را قبول کرد. و اگر چیزی غیر از این بود پس ما الآن باید دین مغول ها را داشتیم چون بعد از عرب ها به ما حمله کردند ولی بنده خداها را همین ایرانیان بتدریج مسلمان کردند!
با آرزوی سلامتی همه ایرانیان از هر دین و مسلک و با احترام به همه اقلیت های مذهبی که به اندازه ما در کشورمان سهم ماندن و زندگی کردن دارند.

/ 14 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مســـــــــــــافر

ممنون... بابت لينک... و... يکی برات پيغام داده که بری از سايتش ديدن کنی... نميدونم چرا اينجوريه ولی هميشه حالم به هم ميخوره از اينايی که ميان و اول يه تعريف کوچولو ميکنن بعدش ميگن از وبلاگ منم ديدن کنيد... من که هيچ وقت نمی‌رم سراغشون...

ویزیتور شکلات کاکائوی کام

سلام گل پسر شمالی . نسبت به چیزی که نوشتی یک اعتراض کوچیک دارم و اون اینه که متاسفانه آمار ۹۸ درصدی ات اشتباهه . در صورت لزوم حاضرم آمار تقریبا دقیق رو که کار آزاد تحقیقی بچه های علوم انسانی دانشگاه تهرانه در اختیارت قرار بدم . ضمناً از نظر اعتقاد قلبی و عمل به فرایض مذهبی ( دین سه چیز است : اقرار به زبان . اعتقاد در دل و عمل به اعضا { حدیث } ) آمار به طرز فاحشی کمتر از ۹۸ درصد شماست . درباره ی ایرانی بودن اعتقاد دارم کسی که وطن نداره یعنی هیچ چیز نداره و در مورد مذهب هم باید بگم که ... بقیه در بالا

ویزیتور شکلات کاکائوی کام

... بقیه از پایین >خدا یکی است و این خدا وجود غیرقابل انکار ، لایتناهی و لایزال از دیدگاه منه و بدون او موجودیت من زیر یک علامت <؟> بزرگ خواهد رفت . به جوجه روشنفکرهای نیمه مارکسیست که نمی دونن مارکس چی گفت کاری ندارم اما اغلب ایرانی ها مشکلشون اینه که خدا رو فراموش کردند . ختم کلام این که ایرانی همیشه ایرانیه اگر هر اعتقادی داشته باشه و آتیش زدن روسری از نظر من چندان بد نیست چون قدمی یه رو به سوی آزادی یک جنسیت در دنیای پهناوری که توش مردم نمی خوان زیر سلطه یک عقیده خاص باشن . آدمی که مسلمانه خودش حجابشو حفظ کنه . ولی آدمی که مسلم نیست یا اعتقادی به حجاب نداره دیگه چرا <<باید>> روسری بذاره؟ یادمون باشه که برای تعالی از <<بایدها>> بیزار باشیم . اگه دوست داشتی نظرم رو در بلاگت اعلام کن و جواب بده تا سر مباحثه ای با هم باز کنیم و سخن دل آغاز کنیم . ویزیتور شکلات کاکائوی کام

پسر شمالي

ويزيتور جان، از نظراتت که نگاشتي ممنون هستم و شايد آمار 98% دقيق نباشد ولي مگر چقدر مي تواند کمتر باشد که شما تأکيد مي فرماييد. در مورد اون خانم هم که بحث شد من بعيد مي دونم اين خانم جزو اقليت ها باشد که دست به چنين کاري زدي و به احتمال زياد مسلمان مي باشند. حال اينکه روسري خود را که مظهر ايمان يک بانوي مسلمان هم مي باشد را نبايد بخاطر اهداف سياسي قرباني گرداند. اگر نارضايتي و اعتراضي نسبت به تبعيض به خودش دارد بايد راه بهتري را انتخاب مي کرد.

پسر شمالي

اينکه در اين غوغاي کنوني ويزيتور عزيز ما بخواهيم روي اين مسائل صحبت کنيم شايد بسيار نيکو و شايسته باشد اما خاضعانه از شما مي خواهم که مرا معاف گرداني چرا که در حال حاضر سرم بسيار شلوغ مي باشد. اما خوشحال خواهم شد که مطالبت را در اين مورد در وبلاگ خودم منعکس کنم. در انتها باز هم از مطلب روشنگرانه شما ممنون هستم.

PARISA

SALAAM AAGHAAYE MOHTARAM, DALIL-E INKE MAN UMADAM TUEY WEBLOG-E SHOMAA NAZAR MIDAM IN-E KE 280 TAA MAIL TAA HAALAA DARYAAFT KARDAM AZ SHOMAA KE AAY BYAAYIN WEBLOG-E MAN -O BEBINID. SHASHM. MISHE KHAAHESH KONAM AZATUN KE YE KAM MANTEGHI BAASHID -O BAA CHESHM-E SHOSTE-TAR-I BE DONYAA NEGAAH KONID. MAN DOKHTAR HASTAM VA IRANI HASTAM VA MOSALMAAN HASTAM VA HEJAAB NEMIKHAAM! TAHSILKARDE HAM HASTAM VA VAABASTE BE HICH GORUH -I HAM NISTAM. ASLAN FARZ KONID KE MOSALMUN HAM NISTAM. ASLAN DIN NADAARAM. AMMA MIDUNAM LOTFAN BE JAAYE BAANUAN-E MOHTARAM-E IN MAZRZ-O BUM NAZAR NADID. UNHAA KHODESHUN MIDUNAND KE CHI MIKHAAN. MOTSHAKERAM.

پسر شمالي

پريساي عزيز، چشم از فردا ديگه پامو تو کفش طايفه نسوان نميکنم. راستي 280 ايميل هم من نمي تونم بزنم چون نامه نگار من رايگان هست و روزي سي تا ايميل را بزور مي فرسته که بخوام 280 تا فقط به تو يکي زده باشم. من فقط چند تا ايميل به گروههاي ياهو زدم که احتمالأ شما عضوشون هستي و صاحبان گروههاي ياهو هم حتمأ منو خيلي دوست دارن! که نامه منو هي براي اعضاشون مي فرستن. اينم چشم ديگه به گروههاي ياهو هم نامه نمي زنن.

شيوا

سلام!‌ من تازه اينجا رو پيدا کردم. در واقع اسم وبلاگت منو به اينجا کشوند؛ آخه منم شماليم!:) ميدونی جواب سؤالات چيه؟ بدبينی نسبت به همديگه و شعارزدگی و قهرمان سازی از شخصيت های سياسی! بدجوری عادت کرديم که يکی يه چيزی بگه ما هم پشت سرش راه بيفتيم! با نظرت در مورد پذيرفته شدن اسلام توسط ايرانيها موافقم. نادر ابراهيمی تو مقدمهء کتاب صوفيانه ها و عارفانه ها تحليل زيبايی در اين زمينه داره

Parisa

تشکر فراوان!‌

irandoost

تشکر فراوان!‌