آیا تهران به طهران تبدیل خواهد شد؟

گفتگو با دکتر رحیمی تبار

گزارش: فيلم تکاندهنده از زمان وقوع زمين لرزه در جاده چالوس

گفتگو: در هفته اخیر گزارشاتی از پیش بینی یک زمین لرزه، بند بند پایتخت نشینان را به لرزه درآورده است و با توجه به احتمال 68% آن و ضمن جدی بودن این امر به نظر من و رعایت موارد ایمنی در هفته ای که در پیش است، در ادامه گفتگو و مصاحبه های من با جن و انس و فرشته های گوگوری مگوری. این هفته به سراغ آقای دکتر رحیمی تبار استاد فیزیک دانشگاه شریف که این زمین لرزه را پیش بینی نموده اند، می رویم. فقط باز هم تأکید می کنم پیش بینی این زمین لرزه بویژه تا انتهای این هفته را جدی بگیرید و گفتگوی طنز زیر هیچ ربطی به مورد بالا ندارد. البته امیدوارم اگر دکتر رحیمی تبار گفتگوی خودش را در اینجا دید زیاد جدی نگیرد و تنها خنده را بر لبانش ببینم و خدای ناکرده قصد هیچگونه توهین و یا بی احترامی به ایشان را ندارم. و در ثانی از ایشان کمال تشکر و سپاس به علت احساس مسئولیت ایشان نسبت به جان هموطنانش را هم دارم.

موکی (خودم) دوکی (دکتر)
موکی: ضمن تشکر از وقتی که به من اختصاص دادید. آقای دکتر سوالات من رک و بی پرده است امیدوارم شما هم بی پرده صحبت نمایید.
دوکی: مطمئن باشید چون تا آخر این هفته پرده و چوب پرده که سهله، خونه هم برای هیچکی نمی مونه.
موکی: سایت بازتاب در خبر خود ضمن اعلام این پیش بینی، انگاری یک متلکی هم بار شما نموده است و گفته شما صلاحیت این امر را نداشته اید و رشته تخصصی شما چیز دیگری است؟
دوکی: البته خدا کند که این زلزله محقق نشود ولی اون موقعی که همه جا لرزید و این آقا مثل مارمولکی که دیوار رویش خراب شود، از حالت دراز و باریک به پت و پهن تبدیل شد، می بینه حق با کیه.
موکی: مسئولین مرکز مدیریت بحران تهران نیز فکر کنم با سخنان شما زیاد موافق نباشند.
دوکی: برای من جالب است که ساختمان خود این مرکز ضد زلزله نیست، حالا چطور بقیه را می خواهند نجات بدهند نمی دانم.
موکی: چند شب گذشته بروبچ دانشگاه شریف همه در محوطه دانشگاه خوابیده اند، نظر خاصی ندارید؟
دوکی: ولله منم موندم اینها چه لحاف و تشک های خوشگلی داشتن و ما خبر نداشتیم. یک وقت فکر نکنین از ترس زلزله بوده که اینها احتمالا دو سه واحد کلاس لحاف و تشک دارن پاس می کنن.
موکی: پس از آمدن زمین لرزه بیشتر راجع به چه موضوعاتی صحبت خواهد شد و پیکان اتهام کدام طرفی است؟
دوکی: به احتمال زیاد راجع به خواهر و مادر بساز و بفروش ها صحبت های زیادی را خواهیم شنید و نوک تیز پیکان اون طرفیه.
موکی: قبل از زلزله در کیف کمک های اولیه خودمون چه چیز های بگذاریم؟
دوکی: همون چیزهایی را که در رسانه ها اعلام می کنند به علاوه یک سیر تخمه ژاپونی
موکی: تخمه ژاپونی؟؟؟
دوکی: اون زیر آوار که نشستین یک سیر تخمه ژاپونی بشکونین تا سگ های زنده یاب پیداشون بشه.
موکی: آیا صحیح است که حیوانات قبل از زلزله متوجه می شوند؟
دوکی: آره اتفاقا، چون ما یک طوطی در آپارتمان داشتیم که قبل از زلزله هفته پیش، خیلی بی هوا آمد پیشم و گفت اجازه است من چند دقیقه برم تو محوطه هواخوری.
موکی: چه جالب، طوطی شما حرف می زند؟
دوکی: حرف میزد حالا دیگه نه. چون سر زلزله قبلی یکی جفت پا از روی پشت بام پرید تو محوطه و راست افتاد رویش. آخرین لحظه هم فقط بهم وصیت کرد اگر رفتم هندوستان به طوطی های اونجا بگم: بی شعورها، راه حل دیگه ای برای فراراز زلزله نبود.
موکی: به عنوان سوال آخر آیا تهران به طهران تبدیل خواهد شد؟
دوکی: تو خودت فهمیدی چی پرسیدی؟
موکی: ضمن تشکر مجدد از وقتی که به من اختصاص دادید، همش دو دقیقه دیگر بیشتر وقت نداریم تا پایان برنامه اگر حرفی دارید با هموطنان ما، بفرمایید.
دوکی: با تو هستم موکی، می گم این سوال بود کردی؟؟؟

/ 8 نظر / 15 بازدید
webcharkh

آقا اينقدر خودش و واسه اين چيزا ناراحت نکن. راستی گفتگوی موکی و دوکی هم جالب بود.

yek salim bahrami mobarez

سلام داش خيلی خوشحال شدم که ديدم يه شمالی همچين وبلگ توپی داره بابا دمت گرم دست ما رو بگير ---

روجین

مازندران شناسی - تالار های گفتگوی ویژه – چت - گالری مدل های مختلف لباس زنانه ، لباس عروس ، مدل مو، کفش و زیور آلات و گالری عکس کودکان و بازیگران و خوانندگان مشهور ایرانی و خارجی - فروشگاه آن لاین –بیش از 15 نوع سرگرمی مختلف - استخاره - مترجم – اسرار روز تولد شما- آموزشگاه مجازی و مسابقه آن لاین برای مازندرانیها با جوایزی همچون ( سکه بهار آزادی – webcame - ِ Domain - اینترنت مجانی و ... ) www.roojin.com

رضا آ-ال-زد-ان

آيا تا بحال اطلاعاتی از شوشتر، شهری سراسر ديدنی داشته ايد . با تلاش گروهی از بروبچ سايت آن افتتاح رسمی شد. حتما ببينيد که نبينيد ضرر کرديد. باميد ديدار شما در آنجا.

zahra

سلام فرهاد جان.کم لطف شدی ومارو فراموش کردی.عيب نداره مهم اينکه من هميشه ميام وسر ميزنم.تازه لينکت هم کردم.شما که ما رو قابل نميدونی حتی سربزنی چه برسه به اينکه لينکم کنی.اگه وقت کردی بنده نوازی کن ويه سری به فقيرفقرابزن.خوشحال ميشم.

Solh

بنا به گزارشها شوارى عالى امنيت جمهورى اسلامى طالبانی مطبوعات ايران را از انتشار مطالب پيرامون سالگرد هيجدهم تيرماه منع کرده است. شوراى امنيت دليل اين ممنوعيت را "جلوگيرى از تحريک جامعه" عنوان کرده است. از سوى ديگر استاندار اصفهان نيز در جلسه "تامين استان" که براى بررسى اعتراضات گسترده ماههاى اخير در اين شهر تشکيل شده بود در رابطه با ١٨ تير گفت "ممکن است برخورد نيروى انتظامى با دانشجويان به اعتراضات دامنه دارى همچون سال گذشته منجر شود" بنا به گزارشهاى ديگر، حکومت اسلامى در آستانه ١٨ تير به تقلا افتاده است تا راهى براى جلوگيرى از به حرکت در آمدن جنبش ١٨ تير بيابد. شمار زيادى از دانشجويانى که سال گذشته دستگير شده بودند به محکوميتهاى سنگين محکوم شده اند و برخى از مقامات حاشيه حکومت هشدار داده اند که اين محکوميت ها بجاى ايجاد رعب در ميان دانشجويان ميتواند دانشجويان را بيشتر تحريک کند. حاکمين اسلامى بخوبى ميدانند که کار از تحريک گذشته است. هيجده تير روز اعلام علنى کيفر خواست مردم عليه توحش اسلامى است. مردم در ١٨ تير صراحتا اعلام کرده اند که خواهان سرنگونى جمهورى اسلامى و نه چيزى کمتر از آن هستند.

محمد

اگر علايمي همچون علايم زير را تجربه كرده ايد حتما به وبلاگ من سر بزنيد - سردرد - چشمان خسته و دردناك - چشمان خشك و معمولا اشك آلود - مشاهده لكه درديد ويا تاري - مشكل در تمركز گرفتن پس از كار زياد با كامپيوتر - احساس درد در شانه ها و پشت و گردن