انرژی هسته ای، دمش گرم

باب اول: آخرین اخبار وبلاگی از حوادث کنونی دانشگاههای ایران

وبلاگ به نام انسان،عدالت و حقیقت  نویسنده عابد توانچه
.
وبلاگ نسل فردا نویسنده فواد شمس
.
وبلاگ لنگر نویسنده احمد زاهدی
.
خبرنامه امیرکبیر نویسنده انجمن اسلامی دانشگاه صنعتی امیرکبیر
.
وبلاگ صدای فردا نويسنده مرتضی اصلاحچی
.

باب دوم: قبل از سیزدهم فروردین ماه و روز طبیعت بود که خبر جالبی بر روی خروجی رسانه های داخلی قرار گرفت:
معصومه ابتکار، رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست در دوران حکومت خاتمی برنده جایزه زیست محیطی "قهرمان زمین" سازمان ملل شد.
البته همزمان به هفلش! نفر دیگر هم از مصر، اتیوپی، سنگاپور، کوبا و چند جای دیگر هم این جایزه را داده اند که ارتباط با موضوع زیر ندارد اما من احتمال می دهم که آنان نیز همچون خانم ابتکار یک گلی به سر سرزمین آباء و اجدادی شان زده اند که اینطوری جایزه گرفته اند.
بد نیست بدانید که خانم ابتکار، متولد شهرستان بهشهر در استان مازندران می باشند که در کنار یکی از پناهگاههای مهم حیات وحش ایران به نام "میانکاله" قرار دارد.
و بد نیست بدانید که پناهگاه حيات وحش ميانكاله با وسعت 68800 هكتار شامل خليج‏گرگان، شبه جزيره ميانكاله و جزيره آشوراده از جمله ذخاير بيوسفر 9گانه ايران و جزو 18 تالاب بين‏المللى مى‏باشد. ( چون از نزدیک از آن دیدن نکرده اید، یک وقت فکر نکنید که یک پارک چند هکتاری با چهارتا درخت و دو تا گربه که توش پرسه میزنند را می گویم ها )
و البته خیلی خیلی بد است که بدانید! در دوران مدیریت این خانم بر سازمان حفاظت از محیط زیست، این پناهگاه حیات وحش در اختیار عده ای سودجو قرار می گیرد که تحت عنوان طرحهای گردشگری در آن دخل و تصرف نموده اند. که آخر و عاقبت آن را خودتان می توانید حدس بزنید.
البته شرح کامل ماجرا را به نقل از سایت فردا نیوز در دی ماه سال گذشته من در وبلاگم نوشتم که خوشبختانه !!! اصلا مورد توجه حتی یکی از وبلاگ نویسان و وبلاگ خوانان هم قرار نگرفت و برو بچ انگاری بدجوری درگیر مباحث عشق و عاشقی و سکسی و سیاسی و غیره بودند که نفهمیدند چه فاجعه ای در یکی از مناطق زیست محیطی مهم ایران اتفاق افتاده است. از دیگر سو سازمان های غیردولتی هم که به انگار همگی فقط در رشته تخصصی زنان! مشغول بکار شده اند و عین قارچ سازمانهای مدافع زن و بچه است که در این چند ساله در این کشور زیاد شده است و اگر کسی نداند، فکر می کند صرب ها به کشور ما حمله کرده اند که ناموس مردم اینطوری در خطر افتاده.

در هر حال ما از این انشاء نتیجه می گیریم که:
1- احتمالا معصومه ابتکار، NOT ONLY زاده شهر بهشهر که نیست BUT ALSO شاید بوشهری باشد و جای حرف "و" با حرف "ه" در شناسنامه اش جابجا شده.
2- دبیرکل سازمان ملل برادر کوفی عنان احتمالا بوشهری و همشهری جایزه بگیرها بوده است ( با احتساب حمایت ایشان از ساخت نیروگاه اتمی در بوشهر احتمالا حتما! بوشهری است )
3- هموطنان ساکن در جنوب ایران بالاخص بوشهری های غیور، زین پس بجای تمامی واژه های  زشت و مبتذل "نفت و گاز و بنزین حتی کلمه دریا و کلا همه کلمات!" از عبارت "انرژی هسته ای، دمش گرم" استفاده نمایند.
4- یک دوره کلاسهای نهضت سوادآموزی برای کارشناسان بخش های مربوط به محیط زیست سازمان ملل به همراه نشان دادن تصاویری از گوزن و اردک و ماهی و چرنده و پرنده های دیگر توصیه می گردد.
الحاقیه بند 4: دروس تکمیلی شیمی آنهم فقط مربوط به مباحث دی اکسید کربن و اکسیژن هم تدریس شود.

دعای آخر انشاء برگرفته از کتاب الانرژیة الهسته ای فی الایران خیلی حال بیده:
به امید ساخت یک نیروگاه هسته ای در کنار ساخت و سازهای گردشگری در پناهگاه حیات وحش میانکاله و بالا رفتن کلاس ما شمالی ها جلوی این جنوبی ها.

پیام به داداشم اینا، فریبرز و فرامرز:
الاخوان المحترم، فی الیوم کلیه برنامه های ماهیگیری در میانکاله تا اطلاع ثانوی تعطیل و انشاءالله در آینده نزدیک بجای ماهیگیری قراره بریم اونجا بلیط بخریم و چرخ و فلک سوار بشیم. تازه الا کلنگ و کاترپیلار و تونل وحشت هم داره.

/ 19 نظر / 31 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ايرانی

وبلاگ با مطلبی در مورد کاريکاتور سوسک مانا نيستانی! بروز شد

صلح

خــــدا سـالار بـــی ســر انجــام ایران زمین، ایرانی که توسط یک نفر به مدت 27سال به گروگان گرفته شده است. حاکمان این مرز بوم از هر قماش آن وارثان بلافصل شریرانه ترین استبدادهای شرقی هستند.اینها تنها زبان مثله کردن، گردن زدن، زنده خواری ، بریدن زبانها،حشم از خدقه در آوردن ، زدن سرها، ارعاب و داغ درفش را میشناسند و بکار برده و می برند. مردم نگونبخت و مبارز این سر زمین برای رسیدن به آن آزادی و والای انسانی می بایست با حنین آدمخوران و حانوران درنده خویی درگیر شوند به همین دلیل یکی از دشوارترین مبارزات تاریخ بشری را تا به امروز هم تحربه کرده و رقم می زنیم اکنون نیز در کوران درگیری با یکی از سیاه ترین رزیمهای معاصر دنیا قرار داریم ، حکومتی که خود را خدا سالار و خواهان صدور انقلاب و تشکیل یک امپراطور از نوع حنگیز خان مقول می باشد. اتـــحاد ، اتـــحاد رمز پیــروزی همه ما ست. به امید پیروزی همه مردم ایران و نابودی حکومت طالبانی ایران.

چی می شد اگر......

کامبيز طاهری ابکنار

سلام ای همشهری.خوبی؟تی احوال خوب ايسه؟وبلاگ خوبی داری ولی کم کار چرا؟به ما سر بزن.

مانیا

پسر شمالی ساکت بنشین و دم مزن که از دم زدن مان چیزی در نیامد

عـــــــــــاشق تنها

سلام... خوبی ژسر شمالی منم يه ژسر بابلی (شمالی) ديگه هستم به من هم اگه وقت کردی سری بزن بابابابابابابابابابابابابابابابابابای

یار استاد

من عشق متعال هستم به من سر بز ن خو شحا ل می شم

دانش اموز

مدتهاست دنبال یه نفر می گردم که جمله ام را به او بگویم، اما آنهایی که باید بشنوند جمله را نمی فهمند و آنها که می فهمند نباید بشنوند، : "دوند موس خر ره "

افشین

بيا لينک تبادل کنيم منتظرم

ميلاد

سلام خوبی عاليه به من سر بزن بای