معرفی برنامه های نرم افزاری کوچک و مفید

باب اول: از آنجایی که سایت های زیادی به معرفی نرم افزارهای کامپیوتری می پردازند، اکثرا مشاهده شده که کاربران کامپیوتر دچار سردرگمی بنفش! شده و نمی دانند بالاخره بهترین برنامه برای بطور مثال آنتی ویروس و یا مثلا حذف زوائد ویندوز و یا غیره کدام است. هر چند که مثال آنتی ویروس زیاد صحیح به نظر نمی رسد، چرا که هیچ آنتی ویروسی به تنهایی قادر به از بین بردن کلیه ویروس ها نیست و اصولا کاربر باید از ترکیب حداقل دو آنتی ویروس استفاده بکند تا خیالش راحت باشد که گربه شاخش نزنه!
در هر حال طبق وظیفه تاریخی! که بر عهده من گذاشته شده تا این کاربر سردرگم را به سرمنزل مقصود هدایت کنم، ذیلا به معرفی چند برنامه نازنازی و کوچک می پردازم که بودن آن بر روی سیستم شما اگر ضروری هم نباشد، حداقل سیستم شما را کند و سنگین هم نمی کند.
تنها اشاره نمایم که اگر دیدید برنامه ای پس از نصب همراه با ویندوز بالا می آید، همیشه سعی نمایید از طریق بخش تنظیمات همان برنامه آن را از داخل قسمت "استارت آپ" ویندوز بردارید.

Power Toys V.2.10.0.0
این برنامه که مجموعه ای از برنامه های مختلف را در بر گرفته است توسط شرکت مایکروسافت عرضه شده است که در سایت راهنما و داونلود آن، مزایای آن گفته شده است. البته من از برنامه Tweak UI که یکی از برنامه های این مجموعه است اغلب استفاده می کنم و از طریق آن بعضی از تنظیمات داخلی سیستم ویندوز را تغییر می دهم. فکر کنم برای شما هم این برنامه جالب باشد. البته توضیحات مختصری در سایت راهنما برای هر برنامه آن گفته شده است که می توانید از طریق همان صفحه آنها را داونلود و استفاده نمایید.
سایت معرفی و داونلود برنامه

داونلود Tweak UI با حجم KB 146

Microsoft® Windows AntiSpyware V.1.0.509 Beta 1
این برنامه نیز از جمله تولیدات شرکت مایکروسافت می باشد که از اسم آن معلوم است چه کاری انجام می دهد. یعنی از بین بردن برنامه های آنتی اسپای ور که باعث کند شدن سیستم و همچنین پایین آوردن امنیت سیستم می گردد. البته برنامه معرفی شده چند تا وظیفه با حال دیگر هم انجام می دهد، همچون از بین بردن زوائد اضافه بعضی از برنامه های نصب شده روی ویندوز "Track Ereaser" و همچنین مشاهده وضعیت بعضی از برنامه های نصب شده بروی اینترنت اکسپلورر و بطور کلی ویندوز شما که می توانید به دلخواه آنهایی را که باعث اعصاب خرد کنی هستند از این طریق پاک نمایید "System Explorer".
البته بیاد داشته باشید که این برنامه را از طریق بخش تنظیماتش از استارت آپ ویندوز خود بردارید. چون در هنگام نصب، این خاصیت آن فعال است.
و همچنین خاصیت "Real-Time Protection" آن را نیز بی اثر نمایید چرا که همچون محافظ های آنلاین آنتی ویروس ها سیستم شما را کند خواهد نمود.
تا یادم نرفته بگویم که داونلود این برنامه از طریق سایت مایکروسافت شامل یک سری قرار و قانون هایی است که بدلیل اینکه اکثر کاربران ایرانی ویندوز از ویندوزهای قفل شکسته استفاده می کنند، نمی توانند این برنامه را از طریق سایت مایکروسافت داونلود کنند و آدرس داونلود را من پس از هفتاد سال غور و تفحص پیدا کرده ام!!!
با حجم MB 6.22

xp-AntiSpy V.3.93
این کوچولوی دوست داشتنی کاری می کند که تمامی برنامه های مخصوص بالا بردن کارایی و سرعت بخشی ویندوز از انجام آن عاجز هستند. بطور مثال با اینکه من اغلب تنظیمات ویندوزم را بصورت دستی تنظیم میکنم اما در انتها این کوچولو که من واقعا عاشقش هستم، یکسری از اموری را هم که من نتوانسته ام به درستی تنظیمش کنم به عهده می گیرد. البته مواظب باشید که همه دستورالعمل های پیشنهادی وی را بی اثر نکنید چون بعضی از وظایف مهم ویندوز که شما لازم دارید، ممکن است بی اثر شوند.
داونلود برنامه با حجم KB 338

PageDefrag V.2.3
این نخودی! هم که با این حجم کوچکش دیگه خیلی گل کاشته، علتش هم به شرح زیر است:
Defragment your paging files and Registry hives
این برنامه هم توصیه اکید می شود که هر ماه یکبار آن را اجرا کنید و بعد از ری استارت سیستم مشاهده خواهید نمود که حال و احوال سیستم شما کمی تا قسمتی بهاری میشه!
داونلود برنامه با حجم KB 44

Modem Spy V.3.4
این بنده خدا پرطرفدار هم که نیازی به توضیح ندارد، راستش به دو دلیل این برنامه ضبط مکالمات تلفنی و منشی تلفن اتوماتیک را اینجا معرفی کرده ام، یکی آنکه این ورژن جدید این برنامه می باشد که شماره سریال آن را در قسمت کامنتها نوشته ام. و دیگری آنکه این برنامه توسط برنامه های آنتی اسپای ور همچون برنامه ای که در چند سطر بالاتر معرفی نموده ام به عنوان "Spyware" شناخته می شود و باید مواظب باشید که برنامه های ضد آنتی اسپای ور شما این برنامه را پاک و یا خراب نکنند. البته علت این امر را دقیق نمی دانم و انشاءالله به برنامه "ساعت بیست و سی" صدا و سیما میگم که یک جلسه کارشناسی برایش بگذارند شاید مشکلش حل بشه!!!
داونلود برنامه با حجم KB 248

باب دوم: بدینوسیله از همین یوم به کلیه ملت شاکی از دیر بالا آمدن ویندوز و مزخرف کار کردن آن، عرض می کنم که از استعمال! هرگونه محصولات شرکت سیمانتک همچون نورتون آنتی ویروس، نورتون فایروال و هر کوفت و مرگ دیگری که سیمانتک تولید می کند، بر حذر باشند که واقعا هیچ برنامه ای را ندیدم همچون سری محصولات این شرکت معظم به رجیستری ویندوزتان گند بزند و برود. سایر جاها که بماند..... باز صد رحمت به ویروس و تروجان ها که بخاطر نبود این برنامه ها بخواهند وارد سیستم آدم بشوند. در هر حال برنامه های آنتی ویروس، فایروال و مشابه دیگر این شرکت از طریق تولیدات شرکت های دیگر، ماشاءالله به حد وفور برای استفاده وجود دارد و نیازی به گند زدن سیستم به دست خود آدم نیست.

این فتوا لازم الاجرا می باشد.
با احترام
میرزا فرهاد خان فخرالسلطنه توفیق الوبلاگ پسر شمالی

/ 1 نظر / 21 بازدید
پسر شمالی

Modem Spy V.3.4 ==================== name : PersianGulf for Ever =================== serial : M1-3210-3425-69139669-262736343