فيلترينگ ! نه

مقاومت در برابر سانسور بی‌حد و حصر اینترنتی
باب اول: امروز بخش گروهها و بخش صفحات شخصی سايت ياهو نيز توسط مخابرات فيلتر شد. جهت اعتراض به پیش‌نویس نامناسب و کارشناسی نشده قانون جرائم اینترنتی به ما بپيونديد. البته اگر مايل بوديد امضاء نکنيد عيبی ندارد فقط راهنمای استفاده صحيح اينترنت به قلم هودر را جهت اوخ نشدن مطالعه فرماييد.

باب دوم: چند روز پس از درج مقاله من که چه عرض کنم بقول دوستان رنجنامه من در سایت خبرنامه گویا، نامه های بسیاری از فعالین سازمان های غیردولتی و سایر عزیزان مرتبط با این امور برایم رسید که دربرگیرنده زوایای گوناگونی از این موضوع بود. اما نامه زیر که با سبک و سیاق متفاوت با سایر نامه ها اما با نوعی لحن محترمانه، صمیمی و البته گزنده نگاشته شده بود توجهم را خیلی جلب نمود آنچنانکه با توجه به محتوی عمومی آن بی دلیل نیافتم که در این جا مطرحش نمایم و پاسخگوی ابهامات بوجود آمده برای این دوست عزیز باشم. نامه ایشان به این شرح بود:

با سلام به دوست بی نام و نشان شمالی،
مقاله شما را در گویا خواندم، دوست عزیز بعنوان کسی که از فعالین سازمان های غیردولتی هستم، نکاتی را یادآور می شوم.
1- هدف اصلی از تشکیل سازمان غیردولتی استقلال مالی است، اگر قرار باشد از دولت کمک مالی بگیرد دیگر سازمان غیردولتی نیست.
2- کل بودجه سازمان صد میلیون نیست که تنها صد میلیون برای کمک به شما به نمایندگی مازندران بیاید. اغراق هم اندازه دارد.
3- ما جوانانی داریم که با همت خودشان، پروژه های کلان را به انجام رساندند و دست نیاز جلوی دولت دراز نکردند.
4- با توجه به عرایض خودتان، و موارد اتهامی به شما و ندادن اعتبارنامه، به نظر می رسد فعالیت شما مشکل داشته، چرا که اگر تمام نمایندگی های سازمان در ایران را بگردید هیچکس با مشکل ندادن اعتبار نامه روبرو نیست، مگر که مشکل فعالیت یا اساسنامه داشته باشد.
ای کاش اینترنت جایی برای تصفیه حساب شخصی نبود.
مستانه ایرانی -تهران

با سلام به خانم مستانه ایرانی که بعید می دانم نام شما برعکس نام من که در زیر مقاله ام آورده شده است حقیقی باشد، لفظ دوست بی نام و نشان شمالی که فرمودید چگونه جایز است در حالیکه اسم من و آدرس ایمیل من در زیر مقاله دقیقا قید گردیده است. و می توانستید مرا با همان نام خطاب کنید.
1- دولت ایران در قانون برنامه سوم توسعه، بودجه سالانه و دیگر مصوبات قانونی، گسترش تشکل های غیردولتی و تقویت جایگاه آنان را مورد تایید و حمایت قرار داده است. حمایت از این تشکل ها به منزله "دولتی شدن" آنها نیست بلکه دولت درصدد ساماندهی آنهاست. بنابراین یکی از نقش های سازمان ملی جوانان در این مقوله حمایت های مالی و تسهیلاتی از تشکل های غیردولتی نظیر اعطای کمکها، دادن یارانه های مناسب و..... می باشد.
مطلب بالا از طرف من نیست بلکه در اسناد داخلی و انتشارات این سازمان با ادبیات مختلف بارها منعکس گردیده است و من جهت اطلاع شما آن را اینجا نوشتم. بطور مثال یکی از منابع آن:
کتابچه معرفی تشکل های غیردولتی جوانان -سازمان ملی جوانان -تهران -انتشارات نسل سوم -1380 -شماره بین المللی کتاب: ISBN 964-7625-00-6
البته لازم به اضافه نمودن است که "استقلال مالی" جزو اهداف و موضوعات اصلی سازمان های غیردولتی است و هیچ ربطی به حمایت ها و کمک های مالی ندارد و تشکل متبوع بنده نیز بدنبال این موضوع بوده است. پس بهتر است حاشیه نروید، شعار ندهید و اصل مطلب را در نظر داشته باشید.
2- رقم اعلام شده صد میلیون تومان از سوی شما بسیار عجیب و از دروغ هم یک کوچه آن طرفتر است!!! چرا که با کمی تورق نشریات و بررسی رسانه های عمومی مطلع خواهید شد که تنها بودجه امسال این سازمان مبلغ ناچیز دوازده میلیارد تومان می باشد!
3- بند سوم نامه شما نیز لحن شعارگونه دارد و شفاف نیست. پس جوابی بر آن جز شعار دادن از سوی ما نمی رود که شرمنده و معذورم از این امر. شاید نیز جوانان ذکر شده توسط شما همان بند چهارم بخشی از گزارش فعالیت های ما می باشد. که در زیر می آورم:
( همکاري در بخش آسيب هاي اجتماعي با سازمان بهزيستي استان مازندران در پيشنهاد، طراحي، و بهينه سازي تبليغات پروژه صداي مشاور که به گواه مديريت مربوطه حجم مراجعان صداي مشاور از حدود هفت هزار نفر در سال 79 به بيش از هفتاد هزار نفر در سال 80 بالغ گرديده است. )
4- تا سال 1381 نمایندگی سازمان ملی جوانان هیچگونه مشکل و برخوردی با ما نداشته و پس از اعتراض ما به وضع موجود، شروع به تصفیه حساب های شخصی به زعم شما نمودند. از سوی دیگر جهت اطلاع شما عرض نمایم که تا تابستان سال 1381 از حدود هشتاد تشکل  فعال در مازندران تنها به هفت تشکل اعتبارنامه داده شده بود که پس از تلاش ما و سایر تشکل ها در تابستان هشتاد و یک، این کارشناسان سازمان در تهران بودند که اعتبارنامه بخشی از این هشتاد تشکل را توانستند مهیا سازند. و نمایندگی جز کارشکنی حتی در انجام وظایف آنان نیز دریغ ننمود که جای بحث و جدل آن نیز در خود سازمان است نه اینجا. در ارتباط با موارد اتهامی که نیز فرمودید نه اینجانب و نه اعضای تشکل من هیچکدام سابقه کیفری و جزایی در محاکم ایران را نداشته ایم و جای بسی تعجب است چگونه شما که خود از فعالین در امور سازمان های غیردولتی هستید، هنوز نمی دانید که این گونه سازمان ها را افراد با وجهه و مقبولیت اجتماعی اداره می نمایند. از طرفی ذکر کلمه "تمام نمایندگی های سازمان" بیش از حد اغراق آمیز است چون بویژه پس از درج مقاله من در سایت گویا بتازگی فهمیده ام که استان های دیگر نیز حال و روز بهتری از مازندران نداشته اند و بهتر است برای تصحیح اشتباه خود همچنین سری به بخش تشکل های جوانان سایت سازمان ملی جوانان بزنید تا با دیدن عبارت "هیچ دیتایی پیدا نمی شود" و یا دیدن چند آدرس معدود از تشکل ها بر کذب بودن این ادعای خود مطلع گردید. همچنین لیست هشتاد سازمان غیردولتی جوانان مازندرانی نیز که تا سال 1381 اعتبارنامه دریافت نکرده بودند نیز فراهم است که بر این موضوع صحه بگذارند.
در پایان تنها به این امر بسنده می نمایم، خانم مستانه ایرانی ضمن تشکر مجدد از توجهی که به من و مقاله من نشان دادید، امیدوارم ذکر کلیه موارد بالا که با دلیل و مدرک قید شده است، ابهام شما را نسبت به این قضیه برطرف نماید. و استدعا دارم اگر کلمه ای یا عبارتی را نانجیب یافتید، مرا ببخشایید. باز هم ممنون از توجه شما و هرکجا که هستید موفق و پیروز باشید.

/ 14 نظر / 23 بازدید
نمایش نظرات قبلی
فرزاد

وبلاگ قشنگت رو ديدم. خيلی لذت بردم. هيچ ميدونی يه عکس به اندازه ده صفحه متن ميتونه به مخاطبش مطلب برسونه و چقدر گذاشتن عکس توی پرشين بلاگ سخته و ما اين مشکل رو برای شما حلش کرديم اگه ميخوای توی وبلاگت عکس بذاری کافيه رو آدرس URL کليک کنی.(در ضمن اين سرويس از طريق ISP ندا بي دليل قابل ديدن نيست)

behzad

اين بيانيه که داری دعوت ميکنی برن امضا کنن هم به جمهوری اسلامی مشروعيت ميده هم فيلترو رو قانونی ميکنه بهتر نيست کمی در موردش فکر کنی؟!!!

Solh

بنا به گزارشها شوارى عالى امنيت جمهورى اسلامى طالبانی مطبوعات ايران را از انتشار مطالب پيرامون سالگرد هيجدهم تيرماه منع کرده است. شوراى امنيت دليل اين ممنوعيت را "جلوگيرى از تحريک جامعه" عنوان کرده است. از سوى ديگر استاندار اصفهان نيز در جلسه "تامين استان" که براى بررسى اعتراضات گسترده ماههاى اخير در اين شهر تشکيل شده بود در رابطه با ١٨ تير گفت "ممکن است برخورد نيروى انتظامى با دانشجويان به اعتراضات دامنه دارى همچون سال گذشته منجر شود" بنا به گزارشهاى ديگر، حکومت اسلامى در آستانه ١٨ تير به تقلا افتاده است تا راهى براى جلوگيرى از به حرکت در آمدن جنبش ١٨ تير بيابد. شمار زيادى از دانشجويانى که سال گذشته دستگير شده بودند به محکوميتهاى سنگين محکوم شده اند و برخى از مقامات حاشيه حکومت هشدار داده اند که اين محکوميت ها بجاى ايجاد رعب در ميان دانشجويان ميتواند دانشجويان را بيشتر تحريک کند. حاکمين اسلامى بخوبى ميدانند که کار از تحريک گذشته است. هيجده تير روز اعلام علنى کيفر خواست مردم عليه توحش اسلامى است. مردم در ١٨ تير صراحتا اعلام کرده اند که خواهان سرنگونى جمهورى اسلامى و نه چيزى کمتر از آن هستند.

خاطرات حامد

معین میخونه که : چو نسیم نوبهاران بهنوازش گلستان اومدی مثل یک بارون رحمت به نجات سبزه زاران اومدی ... ممنون که به من هم سر زدی. لطف کردی ...

صلح

بيانيه 8 ماده ای نقض حقوق بشردرايران توسط اتحاديه اروپا 1- حقوق زنان در جمهوری اسلامی مراعات نمی شود. 2- انديشه های ارتجاعی و عقب مانده مذهبی مروج و مدافع اعدام، قطع اعضای بدن و... است. 3- شكنجه در زندان ها و ديگر بازداشتگاهها ادامه دارد. 4- مرتكبين شكنجه و قتل سياسی از پيگرد قانونی معاوف اند.5- مطبوعات زير فشارند و گردش آزاد اخبار درايران ممكن نيست.6- انتخابات اخير(مجلس هفتم) ايران مخدوش و گزين شده بوده و بيش از نيمی از مردم در آن شركت نكرده اند.7- فعالان سياسی و مطبوعاتی زير فشارند. 8- تبعيض دينی (خودی و غيرخودي) در جمهوری اسلامی حاكم است. (اين تبعيض حتی شامل حال مسلمانان درون و حاشيه حاكميت نيز شده است كه هاشم آغاجری سمبل آن است) اتحاديه اروپا در بيانيه اخير خود، ضمن بی اثر بودن مذاكرات طولانی و چند ساله برای جلوگيری از نقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی ادامه اين مذاكرات را بی حاصل اعلام كرده و تا خاتمه اين وضع، مذاكرات و روابط اقتصادی و تجاری خود را با ايران قطع كرده است.

شعیب

سلام هم استانی عزيز . چه خبرا ؟ ديگه اونورا پيش ما نميای !‌ مثلاْ ما هر دومون شمالی هستيما .... منتظرتم

yaer

سلام..به ما سر بزن...

Arash

سلام...خوبی؟ هم ولايتی ...به ما هم سر بزن...تا بعد...

yaser

ما شمالی ها بايد هوای هم و داشته باشيم... بيا پيشه ما...بای بای

mohabbat

درست است که به وبلاگم دير سر زدی اما می تونی از این به بعد به اين ادرس بروي