اسفراین

-آهای جوونا تا اطلاع ثانوی تصاویر منتشر شده در بیلینگ بنده را نمیتونید زیارت کنید، چون این سایت YAHOO قسمت عکس هایش پولی شده و عکس ها را منتشر نمی کند. انشاءالله هر وقت یک سایت مجانی پیدا کردم که عکسهایم را توش بذارم. دوباره عکس های این بیلینگ نمایان خواهد شد.

-این دفتر خاطراتم را نمی دونم کدوم گوری گذاشتم که یادم نمی آد. خلاصه تا پیدا شدنش خاطره ماطره خبری نیست.

-بد گیری افتادم که اون سرش ناپیدا. از موقعی که این سایت را باز کردم مدام دوستان از طبقات مختلف جامعه میلینگ می زنن که پسر شمالی از فلان چیز بگو یا از فلان مورد. مشکل اینجاست که درخواست ها با همدیگر کاملأ متفاوت هست. و من نمیدونم چیکار کنم که همه ازم راضی باشن. در هر حال سعی می کنم که هر بار راجع یک موضوع بنویسم که تا حد ممکن رضایت همه دوستان را در بر داشته باشه بطور مثال امروز راجع به سازمان های غیردولتی جوانان می نویسم و فردا موضوعی دیگر. راستی بعضی درخواست ها واقعأ جالبه. توروخدا شما این پایین رو بخونید تا ببینین چی می کشم. (پرانتزها حرف خودمه)
-مدیر یک سازمان دولتی: میشه لطف کنی یک سر به اداره ما بیایی و بعد از مشکلاتش بنویسی! (ببخشید درست متوجه شدم)
- یک جوون 17ساله: این قضیه دخترا و گربه را بیشتر بشکاف ببینیم چه جوری میشه گربه خواهرم را سربه نیست کنم و یک نفس راحت بکشم. (حالا ما یه چیزی گفتیم)
- دبیر یک سازمان غیردولتی در استان خراسان: جریان نمایندگی سازمان ملی جوانان در مازندران را بیشتر توضیح بده ببینم شما که باید مردم را نسبت به حقوقشان در جامعه مطلع کنید و اهداف خیرخواهانه دارید، آخه مگه میشه کسی حق خودتون را بخوره و عرضه نداشته باشین از خودتون هم دفاع کنین. همون بهتر که درب انجمن خودتون را تخته کنین برین غاز بچرونین (حالا که شده، بعدشم منتظره غازیم که بفرستی، چروندنش با ما)
- یک جوان بیکار: جان من یکسر برو اداره کار و امور اجتماعی و بگو بیکارم، بعد بیا جریانشو اینجا بنویس (گشتیم نبود، نگرد نیست)
6- عضو یک انجمن عام المنفعه از تهران: عزیزم پاشو بیا تهرون، برای ما مطلب بنویس که کلی سوژه و برنامه کاری داریم، (ولله خیلی دوست دارم ولی شمال را بیشتر دوست دارم)
- یک کاندیدای شورای شهر: لطفأ روی شیوه های کاری خودتون در انتخابات بیشتر مطلب بنویسین، برای من جالب هست که بیشتر با این امور آشنا بشم. (لطفأ مارو از نون خوردن نندازین، اگه قرار باشه اینجا بگم، کی دیگه منو بعنوان مشاور انتخاباتی استخدام می کنه. اونوقت باید مثل این بالا که نوشتم برم غاز بچرونم)
----------------------------------------------

-ساروی کیجا از گردهم آیی سازمانهای غیردولتی در اسفراین برگشته و دربدر کلمه رمز سایت پسرشمالی هستش تا ما رو ترور شخصیتی بکنه. ولی بنده رمز را تغییر دادم و خودم را نجات. لطف فرموده بهم برچسب دیکتاتور نزنین.اینم گزارش مسافرت ساروی کیجا به اسفراین که خودم نوشتم.
اسفراین شهری واقع در شمال استان خراسان می باشد، سرسبزی دامنه های آلاداغ و شاه جهان به زندگی مردم اسفراین طراوت خاصی بخشیده است. مردمی که چون آب زلال و چون آفتاب پاک می باشند و هر چند از لحاظ گویش (ترک، تات و کرد) متفاوت می باشند اما از نظر دین و مذهب همگی مسلمان و شیعه هستند. به گفته تاریخ نویسان چون بیهقی، ابن اثیر، طبری یعقوبی و... اسفراین در گذشته با نامهای اسپرائین (اسپر=سپر، آیین=روش)، استوئن و مهرگان (در قبل از ظهور اسلام) و اسپرائین، سبراین و اسفرایین(بعد از ظهور اسلام) خوانده می شده است. بوی مطبوع زیره و درختان افراشته گردو و سیب که می توان به عنوان یکی از سوغاتی های اسفراین هم نام برد، فضایی بیاد ماندنی در ذهن هر رهگذری ایجاد می کند. لاله های سرخ دامنه کوه شاه جهان که در لابلای آنها کندوهای زنبور دیده می شود، شما را به دنیای کودکی و خیال می برد. و الحق بنده عسل دوست! در زمانی که مدتی در مشهد زندگی می کردم، طعم عسل اسفراین را هنوز بیاد دارم و خوش سوغاتی از آن دیار است، هر چند که این ساروی کیجا برای ما نیاورد و با عسل های تقلبی، روزگار سپری می کنیم. در وصف این منطقه باید گفت قباد، پدر انوشیروان ساسانی (که خود در این محل زاده شده و روستایی هم به نامش وجود دارد) اینجا را مهرگان نامیده است که مهرگان نام یکی از اعیاد خوشایند و مطبوع ساسانیان بوده است. از آثار باستانی هم هیچ نمی گویم که این شهر همچون بسیاری از ولایات مملکتمان غنی از بناهای تاریخی می باشد و به سیاحان عزیز توصیه می کنم در برنامه های آتی خود آنرا بگنجانند. و عسل ما هم فراموش نشود.
بگذریم و بریم سر اصل مطلب، گردهم آیی سازمان های غیر دولتی کشور که به همت مؤسسه مهرگان اسفراین در این شهر شکل گرفته بود به نظر من بسیار جالب و خوب بوده، چرا که خود از اعضای یک سازمان غیردولتی می باشم و می دانم که هزینه های اینگونه برنامه ها برای اینگونه سازمان ها بسیار کمرشکن و زیاد می باشد، پس نمی توانم به کاستی ها اعتراضی بکنم. اما از قسمت های خوبش بگم که خودم از ساروی کیجا شنیدم. یکی اینکه بچه های اسفراینی در هنگام ورود میهمانان از همون دروازه شهر حق میزبانی را ادا نموده اند. و متأسف هستم که بدلیل کمبود وقت نمی توانم از میمان نوازی بچه های اسفراین و کیفیت مقالات و برنامه های این همایش بیشتر بنویسم. از اعضای محترم مؤسسه مهرگان اسفراین (خسته نباشید بچه ها)و همچنین نماینده شورای هماهنگی استان مازندران که با عدم پشتیبانی همیشگی نماینده سازمان ملی جوانان در مازندران با صرف زمان و هزینه این ساروی کیجای ما و سایر بچه های تشکل های دیگر را به این همایش برد، کمال سپاس را دارم. در پایان شعری از یک شاعر جوان اسفراینی :

ایستاده ام، شاید بر چشمهایم، که خیره به راهند،
و دلم که در کورسوی هر چراغی، باز در پی آن علاقه ی گمشده
می کشاند مرا، به جستجوی آن، نگاه همیشه تازه
(احمدرضا حسن زاده)
----------------------------------------------

این خورشید خانوم خوب هم که منو مورد لطف قرار داد و اسم بیلینگ منو در لیست وبلاگ های خودش قرار داد. امیدوارم همیشه سربلند و پیروز باشه و یک جایی زیارتش کنم و تلافی مهربونی هاشو بکنم. بعضی موقعها فکر میکنم نکنه صندوقچه مهربونی های آدمها خالی شده، ولی وقتی این خورشید را می بینم بازم امیدوار میشم که دنیا هنوز زیباست...

/ 26 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
mina

man ham shomali hastam

مادر یک روشندل

سلام من در مورد تنها مهد کودک نابینایان تهران مینویسم از محرومیتهاش اگر براتون جالبه بخونیدش . ممنون .

mehdi

man mikham va3 weblagam mozik bezaram mesle shoma lotfan age mishe rahnamaeim konid

روز های مسکو

سلامی چو بوی خوش آشنایی/ دوست عزیز از مردم خوب و پک دلش اسقراین هم چیزی می نوشتی. من از این مردم خاطره های خوبی دارم شما را به خواندن مطلب « زویا، دختری که نامش جاودانه ماند» و تماشای آلبوم او دعوت می کنم

hasty

سلام خيلی دوست دارم بيشتر آشنا بشم ؟؟؟؟؟؟؟ سخن اولم زندگی زيباست.

hasty

salam tarekh dostan ro negah mekonam hamashon vase 1381 hastan???????? vasam jaleb hast?

انجمن حسابداری شبکه آموزش الکترونیک حسابداری

به عنوان یک اسفراینی آیا در وبسایت ما ثبت نام کرده اید به انجمن اسفراینی ها در و بسایت ما بیایید و ثبت نام کنید: مجموعه انجمنهای گفتگوی حسابداری-رایانه و ...... این وبسایت انجمن دارای شاخه های مختلف حسابداری-رایانه- دانشگاهها- شهرستانها می باشد که هرکدام از این شاخه ها دارای انجمنهای مختلف است که به طور مثال شاخه دانشگاهها فعلا تشکیل شده از دانشگاه پیام نور و دانشگاه آزاد اسلامی شما با ثبت نام در این وبسایت می توانید از امکانات استفاده از مطالب انجمنها و لینکهای مفید استفاده کنید و میتوانید سوالات و مشکلات خود را در هر زمینه ای مطرح کنید تا دیگر اعضای وبسایت به سوال شما پاسخ دهند. همچنین شما می توانید به سوالات دیگران پاسخ دهید در واقع به طور خلاصه امکانات این انجمنها عیبارتند از: 1- ثبت نام و استفاده از تمام مطالب انجمنها 2- استفاده از لینک دانلود بهترین نرم افزارهاو آنتی ویروسها 3- دانلود نرم افزارهای حسابداری رایگان 4- انتشار مطالب شما در دنیای وب تنها با ثبت نام در این انجمنها 5- قابلیت مطرح کردن سوالات ، درخواستها و مشکلات در زمینه حسابداری و رایانه 6- قابلیت پاسخگویی و ارسال نظر درمورد مسائل

رحیم

سلام وب زیبایی داری ازش خوشم امد دمت گرم هر موقع اپ کردی دوسداشتی خبرم کن بخونمش اگه شد به ما هم سر بزن خوشهال میشم[گل]

reza

با سلام به همکار گرامی وبلاگ خوبی دارید: ما هم یک سایت آموزشی داریم که محتوایی عالی دارد مانند دانلود آموزش زبان های برنامه نویسی،گرافیک،نرم افزار،سخت افزار،شبکه،دوربین های مدار بسته،مقاله،سیستم مدریت محتوا،ثبت دامنه فقط با 4چهار هزار تومان،خرید هاست،نصب وردپرس،جوملا،ویبولتین،و انواع قالب،.... به انجمن ما بیایید و عضو شوید و مطالب عالیتان در آن قرار دهید. با تشکر مدیر سایت:سید رضا رسولی آدرس:http://www.rubysoft.ir httop://wforum.rubysoft.ir منتظرتان هستیم گروه نرم افزاری یاقوت نرم Ruby Application Software Group