پسر شمالی

یادداشت هایی در باب زندگی، طنز، اجتماع، ایران، آی تی، تحقیقات بازاریابی، تبلیغات، مارمولک و پرتقال

کار ما شده همش پوزش از شما

وان- با عرض پوزش ببخشید مجدد از شما بدلیل عدم فعالیت بهینه در اینجا، بدلیل پاره ای تألمات روحی و همچنین چند تا پروژه سنگین شغلی، مغز این پسر شمالی در حاله جینگولی مینگوله می باشد و به بزرگی خودتون ببخشیدش.

تو- آهای جوونا بدادمون برسین از بس دو سه نفر به ما می گن کلمه آبدارخونه را از گل آقا کش رفتی یا فرهنگ لغتت را از ابراهیم نبوی. کم کم داره اون روی سگ من بالا میآد که چاک دهنمو بکشم و ... برای آخرین بار توضیح میدم که بنده اینجا اومدم حرف دل خودم و دوستام رو بزنم . سندی هم بهتر از نوشته هایم در اینجا ندارم. آبدارخونه را که ساروی کیجا تو دهن بنده و دوستان من انداخت. که خودتون شاهدین و این فرهنگ لغت منهم از پارسال که در سایت یاهو یک دارالترجمه را دوستان برقرار کرده بودن به ما چیز شد یعنی الهام گرفتیم از اونجا.البته جهت رفع سوءتفاهم یک میلینگی هم ما به گل آقا زدیم که مارو آدم حساب نکرد و جواب میلینگ ما را نداد. دیگه جرئت نمی کنم به ابراهیم نبوی میلینگ بزنم مبادا دیگه سکه یک پول بشیم. یک دفعه دیگه هم ببینم که نوچه پوچه های این گل آقا اینجا پیداشون بشه. قلم پاشونو می شکونم. یک نفر به این گل آقا هم بره کلید REPLY در E.MAIL را یاد بده.
تری- مطلب دیگه هم این که از موقعی که بیلینگ ما مشتری پیدا کرده، دوستانی که علاقه به ارسال ویروس برای دوستانشون دارند هم ما را بی بهره نذاشته و روزانه حداقل 20 تا ویروس در میلینگ دون پسر شمالی هست. البته IP این دوستان هم در آبدارخونه ما محفوظ خواهد بود.بسی شگفتی و بسی حیرانی که هیچکدومشون را نمیشناسم و کاری باهاشون نداشتم. حالا اگه یه روز ما اینارو ببندیم به فحش و متلک دیگه می خوان چیکار کنن. صدای جناب آقای رضا قاسمی در بیلینگ الواح شیشه ای را که این ویروس فرست ها در آوردن. وای به من . اااوووااا نفرستین دیگه مگه خودتون خانواده ندارین.

فور- مسئولین سازمان های کشاورزی هر سه استان شمالی (گل، ماز، گیل)مطلب پایین را روزی 20 بار جریمه هستن که بنویسن تا دست خطشون بهتر بشه.حالا اگه بازم وضع کشاورزی شمال ایران بهتر نشد، حداقل نامه های اداری خوش خط رد و بدل میشه.

(برگرفته از بیلینگ سانسور هرگز به قلم آقای سیاوش)
.....در ژابن نوع برنج با مشابه‌هایش در نقاط دیگر دنیا تفاوتی دارد از نظر شکل و طعم و حتی پخت آن. انواع برنج در ژاپن تعداد بیشماری را شامل می‌شود، و هنوز هم ژاپنی‌ها در پی یافتن نوع برنجی که بتواند محصول بیشتر با کیفیت بهتر بدهد، هستند. لازم به تذکر است که در ژاپن در یک هکتار بین 5 تا 6 تن برنج برداشت می‌کنند و هر ساله برنج در ژاپن مازاد بر احتیاج برداشت می‌کنند که دولت کمی از مازاد را در انبار‌ها ذخیره کرده و بقیه را به صورت کمک بلاعوض به کشور‌های دیگر(مثل کره شمالی) می‌فرستد. به همین خاطر دولت کشاورزان را موظف کرده تا در حدود 30% از اراضی خود را زیر کشت برنج قرار ندهند، تا با این سیاست قیمت برنج را در یک سطح مطلوبی نگه دارد و معمولا ژاپنی‌ها برنجی را به مصرف می‌رسانند که در همان سال برداشت شده باشد(به عبارت دیگر برنج یک ساله را مصرف می‌کنند)، و برای تازه نگه‌داشتن برنج، آن را در یخچال‌های مخصوصی نگه‌داری می‌کنند تا درصد آب و رطوبت برنج در حدود 15% باقی بماند. هر فرد ژابنی در یک سال حدود 60 کیلو برنج به طور نسبی مصرف می‌کند.....در مورد برنج حرف زیاد است. همان گونه که در کشور ما ایران نان مقدس است، برنج هم در ژاپن و شاید سیب‌زمینی در اروپا و ذرت در آفریقا و آمریکای لاتین.....

  
نویسنده : پسر شمالی ; ساعت ٩:٥٩ ‎ق.ظ روز شنبه ۱٦ شهریور ۱۳۸۱