پسر شمالی

یادداشت هایی در باب زندگی، طنز، اجتماع، ایران، آی تی، تحقیقات بازاریابی، تبلیغات، مارمولک و پرتقال

تحریف تاریخ ایران

از دوران جوانی به توصیه پدر و به دلیل علاقه شخصی ام بیشتر از آنکه کتابهای سیاسی بخوانم، کتابهای تاریخی می خواندم و بالطبع بدون فهم از فلسفه های سیاسی و چرایی آنان، تنها با عملکردشان آشنا می شدم. مثلا وقتی به من بگویید: کمونیسم؟ می گویم: در گهواره خودش شاشید! یا اگر بگویید آیین شینتو؟ می گویم: بهترین آیین جوانمردی. یا اگر بگویید: قرارداد ورسای؟ می گویم: دلیل شروع جنگ جهانی دوم. در حالیکه شاید دیگران مثلا بگویند: کمونیسم: حکومت بدون خدا یا حکومت خلقی. آیین شینتو: آیین مردم ژاپن. قرارداد ورسای: یک قرارداد که بین دول پیروز و شکست خورده در جنگ جهانی اول منعقد شد.
خلاصه با دانسته های تاریخی خودم برای خودمان عالمی دارم که نگو و نپرس. به همین خاطر مطمئنم هیچگاه سیاستمدار خوبی نخواهم بود اما سیاستمدار شناس چیره دستی هستم.

اطرافیانم هم که از علاقه و دانسته هایم در مورد تاریخ اطلاع دارند، گاه و بیگاه سوالی می کنند و ما هم فتوایی می دهیم و طرف به دنبال کار خود می رود. حالا اینجای داستان را داشته باشید که چند ماهی است بعضی دوستان وقتی من را می بینند، از من راجع به برنامه تلویزیونی خسرو معتضد می پرسند. در این برنامه این آقا در مورد تاریخ گذشته ایران صحبت می کند. البته این برنامه از سال گذشته پخش میشود و جدیدا انگاری خیلی گل کرده است و این بنده خدا عجیب جو گیر شده و چنان راجع به تاریخ ایران صحبت می کند که انگاری داره یک دیس زولبیا و بامیه را می خورد و عجیب شیرین صحبت می کند و اون وسط هایش هم مثل امثال بنده وبلاگ نویس یک لیچاری هم می گوید: مثلا مرتیکه قلدر! ( حالا این مد نظرتان باشد که وبلاگ یک رسانه کوچک و سایت شخصی است و صدا و سیما یک رسانه ملی! )

بگذریم و حالا به من بگویید: خسرو معتضد تاریخ نگار؟
می گویم: تحریف و جعل تاریخ از نوع یک راست بگو و یک میلیون دروغ به پشتش ببند. در کل برای عوام نسبت به کارتون تام و جری برنامه جالب تری است و برای خواص هم باعث می شود که ذهن جستجوگرشان تحریک بشود و خالی بندی های این آقا را در تاریخ ثبت نمایند. از جمله:

توسط بهزاد عطارزاده
توسط داریوش میم

البته بچه های وبلاگ نویس و وبلاگ خوان چون اکثرا به کتاب و کتابخوانی علاقه دارند، اینقدر اطلاعات تاریخی دارند که وقتی پای برنامه این آقا بنشینند به راحتی تحریف های بچه گانه ایشان را متوجه بشوند و اصلا به مطالعات اضافی هم احتیاجی نیست.

  
نویسنده : پسر شمالی ; ساعت ٤:٤٢ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٩ مهر ۱۳۸٧