پسر شمالی

یادداشت هایی در باب زندگی، طنز، اجتماع، ایران، آی تی، تحقیقات بازاریابی، تبلیغات، مارمولک و پرتقال

تشکر و انتقاد از صدا و سیما

تشکر: روز یکشنبه میزگرد فیلم 300 با حضور دکتر اکبر عالمی و آقای نادر طالب زاده در کانال چهار تلویزیون برگزار شد. و به این خاطر از صدا و سیما بابت روشنگری هایی که این برنامه در مورد فیلم 300 داشت کمال سپاسگذاری را دارم. بعضی از لحظات میزگرد، مواردی عنوان شد که من نتوانستم درک کنم که منظور گوینده چه بوده و شاید سایر دوستانی که این برنامه را تماشا کردند بتوانند کمکم کنند. بطور مثال:

نادر طالب زاده: عبارت HOA در این فیلم که سربازان اسپارت داد می زنند مانند سایر فیلم های پنتاگونی! مثل سقوط شاهین سیاه است. و عمدی در کار بوده است.
پسر شمالی: فیلم هالیوودی شنیده بودم ولی نمی دانستم پنتاگون هم کمپانی فیلم سازی است و یا دارد، قبلا فکر می کردم وزارت دفاع امریکا است. معنای عبارت HOA مگر چه است؟ و چه ارتباطی بین این دو فیلم بود از درک من خارج بود.

دکتر عالمی: خشایار شاه که اسیر سرپنجه! وسوسه زنان دربار بود در جنگ سالامیس شکست خورد.
پسر شمالی: چه ارتباطی بین وسوسه زنها با یک عملیات بزرگ جنگی است؟ ای کاش دکتر عالمی توضیح بیشتری می داد. چون من در تاریخ ایران با چنین چیزی در مورد خشایار شاه برنخوردم. و این پادشاه یکی از بزرگترین شاهان ایرانی در تدبیر کشورداری بوده است.

نادر طالب زاده: ایدئولوژی ایران
پسر شمالی: ایران مگر ایدئولوژی دارد؟ ایران کشوری است با مردم و مساحت خاک مشخص که عمری هزاران ساله دارد. ایران نه دین است نه حزب سیاسی نه هر چیز دیگری که بخواهد ایدئولوژی داشته باشد. ایران فقط ایران است. به همین سادگی و با همین عظمت هزاران ساله. بهترین تعریف ایران اینست: ایران

دکتر عالمی: فیلم مستند چهار راه تمدن اثر دیوید فراس، فیلمی است در مورد ایران که نمایی شفاف از ایران را نشان می دهد.
پسر شمالی: آیا این فیلم از تلویزیون تاکنون پخش شده است؟ اگر بله، امیدوارم دوباره پخش شود.

نادر طالب زاده: اسب صاحبخانه
پسر شمالی: من هنوز معنای عبارت "اسب صاحبخانه" را نمی دانم. آقای طالب زاده اتفاقا چند بار این عبارت را تکرار کرد. ممنون می شوم اگر کسی معنای آن را می داند در کامنت دونی ام بنویسد.

انتقاد: در دو روز گذشته اهم اخبار و تفسیرهای خبری صدا و سیما به فاجعه تیراندازی دانشگاه ویرجینیا اختصاص داشت. تعجب می کنم که صدا و سیما می تواند چنین پوشش خبری را در مورد فاجعه ای در هزاران کیلومتر آنطرفتر داشته باشد اما از فاجعه ای که چند روز گذشته در دویست و پنجاه کیلومتر آنطرفتر و در دانشگاههای مازندران اتفاق افتاده است، چیزی نمی گوید. تا آنجایی که من اطلاع دارم حضور نظامی و امنیتی در داخل دانشگاهها ممنوع است اما در چند روز گذشته اتفاقات غیرقابل قبولی در دانشگاههای مازندران افتاده است که امنیت دانشجویان ایرانی نیز همچون امنیت دانشجویان امریکایی که در صدا و سیما مطرح می شود، به خطر افتاده است. امیدوارم مسئولان امر سریعا نسبت به چنین مورد مهمی واکنش نشان دهند و مسئول حراست دانشگاه و نظامیان خاطی را مجازات نمایند. دانشگاههای مازندران از بهترین دانشگاههای ایران هستند که ناکنون هیچگونه اغتشاش و هرج و مرجی از آنان گزارش نشده بود.

آخرین اخبار فاجعه دانشگاه مازندران در سایت خبرگزاری های رسمی و وبلاگهای دانشجویان

15 تن از دانشجويان دانشگاه مازندران بازداشت شدند -خبرگزاری ایلنا
.

تجمع در دانشگاه‌هاي ساري، مازندران و سهند تبريز -خبرگزاری ایسنا
.
انجمن‌‏هاي اسلامي 36 دانشگاه كشور از دانشجويان دانشگاه مازندران اعلام حمايت كردند -خبرگزاری ایلنا
.
وبلاگ تحصن جمعي از دانشجويان دانشكده فني بابل
.
وبلاگ اخبار دانشکده فنی بابل
.
وبلاگ آزادی

  
نویسنده : پسر شمالی ; ساعت ٢:۳٤ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢٩ فروردین ۱۳۸٦