پسر شمالی

یادداشت هایی در باب زندگی، طنز، اجتماع، ایران، آی تی، تحقیقات بازاریابی، تبلیغات، مارمولک و پرتقال

فیلم 300

چند روزی بیشتر نیست که از اکران فیلم سراسر دروغ 300 در سینماهای امریکا نمی گذرد، و احتمالا در ماه آپریل سال جاری نیز اکران فيلم 300 در سینماهای اروپا شروع خواهد شد، اخباری که از هموطنان ما در سایر نقاط دنیا به گوش می رسد بسیار تکاندهنده است. بعضی از آنان فیلم مذبور را در جشنواره برلین و یا سایر جاها دیده اند و بدون استثناء بر روی یک موضوع تاکید دارند. اینکه یک نفر بدون آنکه حداقل کمی از دانستنی های تاریخ جهان را بداند، کتابی تصویری را نوشته است و یکی از استودیوهای فیلمبرداری هم که در ندانستن تاریخ جهان دست نویسنده را هم از پشت بسته است به نحو زننده تری آن را به تصویر کشیده است.  خشایارشاه، شاه بزرگ ایرانی و هزاران سربازش با رنگ پوستی سیاه! و همچون عده ای وحشی و بربر و با لباسهایی همچون اعراب بدوی به همراه شترهایشان! به سیصد نفر یونانی خوش هیکل و خوشگل حمله می کنند و یونانی های گوگوری مگوری که در راه دمکراسی می جنگند، در انتهای فیلم به دست آنان کشته می شوند و این سرآغاز اتحاد و همبستگی یونانی ها ( ببخشید طرفداران دمکراسی در آن ایام) می شود.

افرادی همچون من که نمی توانند در تاریخ معاصر کشورشان سهمی داشته باشند و مطرودین حکومت فعلی تلقی می گردند. شاید به دلیل بازی روزگار نمی توانند به کشور خود خدمت کنند، اما بی گمان هیچکس و هیچ چیزی نمی تواند روحیه میهن پرستی را در آنان بکشد. شاید دوران کنونی متعلق به ما نباشد، اما هیچکس و هیچ چیزی نمی تواند گذشته شکوهمند کشوری که اولین تمدن دارای دمکراسی در جهان بود را از ما بگیرد.

امواج سهمگین اعتراض هزاران ایرانی تنها پس از ظرف چند روز اکران فیلم۳۰۰ تمام دنیا را فرا گرفته است. و می رود تا صدای میلیونها ایرانی و حتی ساکنین کشورهایی که زمانی جزئی از تمدن عظیم پرشیا بودند در این اعتراض جهانی گوش فلک را کر کند.

در زمانی که در داخل کشور، محوطه های باستانی ایران زمین به دست عده ای معلوم الحال به زیر آب سرد و تاریک می رود، در آنسوی دنیا نیز فرهنگ ایران زمین را در تاریکی فرو می برند.

وبلاگ لگو ماهی همچون گذشته ( ARABIC GULF Project ) این بار نیز پرچمدار بمباران گوگلی فیلم مذبور شده است و وبلاگ ها و سایت های بسیاری همکاری و اتحاد خود را اعلام کرده اند.

از نظر من بعنوان یک کارشناس تبلیغات این زمان اتفاقا بهترین موقعیت برای نشان دادن چهره واقعی تمدن ایرانیان به سایر ملل است و در زمانی که حساسیت ها بر روی این فیلم لحظه به لحظه بیشتر می شود، ما با کمترین هزینه می توانیم بیشترین راندمان تبلیغاتی را کسب نماییم. از سوی دیگر با توجه به اینکه سازمان های غیردولتی در داخل کشور فاقد ابزار و کارایی لازم می باشند، این سازمان های غیردولتی ایرانی در خارج از کشور هستند که با پشتیبانی و حمایت میلیونها ایرانی در داخل کشور می توانند این مهم را بر عهده بگیرند. ( یک سور طلبشان )

پس از بررسی وبلاگ هایی که درباره این موضوع مطلب نوشته بودند و نظرات مخاطبان که پیشنهادات بسیاری را ارائه داده بودند، من بعضی موارد که راندمان تبلیغاتی بالاتری دارند را در زیر بطور خلاصه و بدون هیچ شرحی معرفی می کنم تا شما با کمترین زمان ممکنه بتوانید بیشترین همکاری را روی این پروژه داشته باشید. از این هم بگذریم که تا ساعاتی دیگر تعدادی از گروههای اینترنتی شمال ایران همکاری خود را با این پروژه آغاز خواهند کرد.

باب اول: با گذاردن لینک زیر در سایت و وبلاگ خود به بمباران گوگلی فیلم 300 کمک کنیم. دقت کنید که حتما با نام زیر آدرس مربوطه را لینک کنید تا اثرگذار باشد، مستحب است که همچون من با عبارت 300 هم آن را لینک کنید. و همچنین حتی آن را در بلاگ رولینگ و سایر سیستم های لینکیدن هم بد نیست برای خنده لینک شود! اصلا پشت کت و شلوار باباتون هم که شب آمد خونه یک لینکش را بچسبانید. خدا رو چه دیدی شاید باباتون هم پیج رنک داره و به سیستم گوگل وصل باشه.

300 the movie

300

باب دوم: عموما همه کاربران اینترنت آی دی یاهو دارند و بهترین کار این است که لینک بالا را در پروفایل یاهو و یاهو 360 خودشان درج نمایند به اطمینان این کارشان ارزشش از لینک در وبلاگ ها هم بالاتر است. و همه در این حرکت ملی سهیم خواهند بود. اینهم نمونه مثال در پروفایل معمولی یاهو و همچنین پروفایل یاهو 360 (درقسمت پست وبلاگ و همچنین بلاگرول )

باب سوم: با رفتن به صفحه این فیلم در سایت یاهو فیلم و پس از لوگین کردن آی دی یاهو خودتون، بدترین امتیاز را که F می باشد به آن بدهید.

باب چهارم: من در سایت یاهو فیلم وقتی بدترین امتیاز را دادم، یک متن به زبان انگلیسی که از یکی دیگر از دوستان کش رفته بودم را با تیتر پیشنهادی خودم اضافه نمودم. اگر در زیر این متن گزینه YES (نشان از سودمند بودن نظر فوق) را انتخاب کنید. بالطبع نظر محترمانه و البته مخالف ما چون رتبه بالایی می آورد در صفحه اول این فیلم به نمایش گذاشته خواهد شد و بادا بادا مبارک بادا

باب پنجم: با رفتن به سایت IMDB (سایت معرفی فیلم های سینمایی) و پس از ثبت نام در آن به صفحه فیلم 300 بروید و امتیاز یک را برای آن منظور کنید. راستی وقتی ثبت نام می کنید نام کشورتان را به امریکا تغییر دهید تا راندمان تبلیغاتی بیشتری داشته باشد

باب ششم: این باب یعنی خودتون فکر کنید که دیگه چیکار میشه کرد

باب هفتم: به هیچ عنوان سایت سازنده این فیلم (کمپانی برادران وارنر) را لینک نکنید، چون باعث بالا رفتن امتیاز این سایت می شود و بمباران گوگلی هم کمتر اثر می کند.

باب هشتم: یک پیشنهاد هم به سازمان های ایرانی غیردولتی خارج از کشور اینست که کتابی جیبی با تصاویر گرافیکی ایران باستان و مطالبی مربوط به تمدن ایرانیان و حقوق بشر در آن دوره و خلاصه موارد دیگر را چاپ کنند و در جلوی سینماهای نمایش دهنده فیلم بطور رایگان توزیع کنند. ( حیف که امریکا نیستم و گرنه می دونستم چطوری این کار را انجام بدهم تا علاوه بر بمب گوگلی و اینترنتی، بمب گیشه ای هم داشته باشیم ). فقط برای اینکه به دوستان خارج از کشور آدرس بدهم باید بگویم: گذرگاه تبلیغاتی ما درب سینماهای امریکا و اروپا است و یاران ما یهودی ها هستند! ( تعجب نکنید همین هفته گذشته یهودیان سراسر دنیا طی مراسم خاصی و به احترام کوروش کبیر منجی آزادی نیاکانشان به سمت کشور ایران تعظیم کردند. کافی است دوستان یهودی ما از اینکه عده ای مغرض با پسر کوروش کبیر چه معامله ای کرده اند، باخبر شوند )

باب آخر: اگر کسی پیشنهاد ابتکاری دارد می تواند در کامنت دونی مطرح کند تا به گوش سایر وبلاگ نویس ها و کاربران اینترنتی برسانم.

  
نویسنده : پسر شمالی ; ساعت ۳:٠۳ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢۱ اسفند ۱۳۸٥