پسر شمالی

یادداشت هایی در باب زندگی، طنز، اجتماع، ایران، آی تی، تحقیقات بازاریابی، تبلیغات، مارمولک و پرتقال

جواب به سوالات فنی و معرفی چند نرم افزار مزخرف

هشدار مهم: استفاده از فتواهای پسر شمالی و همچنین برنامه های لوس و خنک معرفی شده در این وبلاگ، ممکن است باعث خوشحالی، هیجان زدگی، طپش قلب و منجر به سک خفیف شود! (همون سکته)

quicktime alternative V.1.75
گویند در روزگاران قدیم و حتی جدید از این برنامه مزخرف برای شکنجه و اذیت و آزار کاربران رایانه استفاده می شده است چرا که مثل کنه بر روی کامپیوتر می چسبد و ویندوز را به گند می کشد. عملکرد اصلی این برنامه، خیر سر سازندگانش باز نمودن و اجرای تعدادی فرمت فایل های مولتی مدیا همچون ( mov, qt, amr, 3gp, 3gpp, 3g2, 3gp2 )می باشد که در سنوات اخیر بویژه از این فرمت ها در فایل های مولتی مدیای موبایل هم استفاده می شود و خلاصه طایفه موبایل دار حتما باید این برنامه مزخرف را بر روی کامپیوتر داشته باشند. مستحب است که اگر با این نوع فایل ها سروکار ندارید بیخود این برنامه را دانلود و نصب نکنید ولی اگر آن را لازم دارید، من برایتان یک پیشنهاد خوب دارم. اینکه بجای نصب برنامه quicktime، از یک نوع ورژن دیگر آن با نام quicktime alternative استفاده نمایید که دو حسن دارد: اول اینکه به سیستم فشار زیادی را نمی آورد و تمامی فرمتها و ویژگی های برنامه اصلی را هم دارا می باشد و هم اینکه در داخل بسته نرم افزاری آن یک برنامه مدیا پلیر کلاسیک موجود می باشد که بسیاری از فرمت های دیگر را هم که شما نمی توانید در رایانه خود اجرا نمایید، اجرا می کند.
دانلود با حجم سیزده مگابایت و خرده ای

Real Alternative V.1.50 LITE
زیاد زر نمی زنم فقط بگویم که این برنامه هم همچون بالایی نوعی ورژن REAL PLAYER است که اجرای فرمتهای ( ra, rm, ram, rpm, rmm, rnx ) و غیره را اجرا می کند که از ورژن اصلی آن خیلی بهتر است.
دانلود با حجم چهار و نیم مگا بایت

یادتان باشد که قبل از نصب این برنامه و یا برنامه quicktime Alternative، حتما ورژن های قبلی این دو برنامه را از روی کامپیوتر خود uninstall کنید و سپس اینها را نصب کنید. یک چیز دیگر هم اینکه اول برنامه quicktime alternative را همرا با مدیا پلیر کلاسیک داخلش را نصب کنید و اگر فرمتهای real را دیدید که مدیا پلیر کلاسیک نتوانست اجرا بکند سپس real alternative را نصب کنید. چون مال من اجرا کرد و نیازی ندیدم که دومی را نصب کنم. یادتان باشد اگر در استارت آپ ویندوزتان این دو تا برنامه چیزی نصب کرده بودند، آنها را پاک کنید.

SYMANTEC COMPANY
من هر چی فتوا می دهم و برنامه های نرم افزاری این شرکت را حرام اعلام می کنم، باز هم شماها انگاری کلا کافر شده اید و قلیان نمی شکنید و خلاصه دست از این برنامه برنمی دارید، اکثر سایتها و یا وبلاگهای معرفی برنامه های کامپیوتری که می روم، می بینم هنوز برنامه های این شرکت مثل نورتون آنتی ویروس و غیره را هنوز با به به و چه چه! معرفی می کنند. بابا جون تا کی می خواهید هر دوماه یکبار بخاطر نصب برنامه های این شرکت ویندوزتان را دوباره نصب کنید!!! یا با ویندوز چلاقتان عمر را سپری نمایید. حالا من همش به این امر اعتراض می کنم که برنامه های این شرکت باعث مختل شدن عملکرد ویندوز و حتی خرابی Partition Table های هارد سیستمتان می شود. چند وقت پیش یکی از بچه ها خبر کلا آلوده بودن ویروسی!!! نورتون آنتی ویروس را هم برایم فرستاد که بخشی از آن را در پایین می نویسم:

كارشناسان اينترنتي هشدار دادند نرم‌‏افزار آنتي ويروس توليدي شركت SYMANTEC مي‌‏تواند ميليون‌‏ها كامپيوتر را با احتمال هجوم ويروس تهديد كند. محققان EEYE DIGITAL SECURITY با كشف نقايص و معايب موجود در آنتي‌‏ويروس SYMANTEC اعلام كردند: با نصب اين نرم‌‏افزار ، ويروس‌‏ها مي‌‏توانند كامپيوتر كاربر را تحت نفوذ خود درآورده و تمام فایل ‌‏ها و برنامه‌‏هاي موجود در آن را از بين ببرند. اين معايب بسيار جدي هستند ، زيرا هكرها مي‌‏توانند با پي بردن به اين ضعف‌‏ها به راحتي به كامپيوترهاي مورد نظر وارد شده و تمام برنامه‌‏هاي نصب شده روي آنها را حذف كنند.
مايك پوتر بورك ، سخنگوي EEYE ، گفت: از آنجايي كه هكرها مي‌‏توانند از اين نقاط ضعف براي سيستم‌‏هاي شخصي كاربران استفاده كنند رفع آن از اهميت بالايي برخوردار است.

پا نوشت: چون با چوب زده اند تو سر ما و گفته اند خلاصه تر بنویس، سایر برنامه ها را چند روز دیگر معرفی می کنم. البته دلیل دیگرش هم اینکه از پریروز صبح من عاشق شده ام، آنهم یک دل نه صد دل. و در حال حاضر در حالت کما بسر می برم و حال نوشتن ندارم. حالا شما ها بپرسید کی؟
انشاءالله اگر از حسادت اطرافیان و قلب شرحه شرحه و جفای یار و درد هجران و زخم رقیب و تیر و کمان فرشته عشق (همون فرشته کوچولوهه که تو نقاشی دیدین با تیر میزاره تو تخت سینه عاشق ) و کلی چیزهای دیگر جان سالم بدر بردم، پست بعدی برایتان می نویسم که طرف کیه...

  
نویسنده : پسر شمالی ; ساعت ٢:٢٧ ‎ق.ظ روز شنبه ٤ شهریور ۱۳۸٥