پسر شمالی

یادداشت هایی در باب زندگی، طنز، اجتماع، ایران، آی تی، تحقیقات بازاریابی، تبلیغات، مارمولک و پرتقال

این مدیا پلیر من اصلا نَوَفَهمه

یکی از دوستام ایمیل زده بود که خیلی دوست داره بداند وقتی من پای کامپیوتر می نشینم و روی خط می آیم، کدوم گوری هستم و کلا چه غلطی میکنم که یاهو من اصلا آنلاین نیست؟ (عین جمله خودش را نوشتم!) البته جواب فحش مربوطه را بطور مبسوط براش تو ایمیل نوشتم و بقیه اش را اینجا:
- ابتدا با درود به روان پاک بیل گیتس و یاد تمامی رهروان راه کامپیوتر، آن را روشن می کنم.
- اگر کار عقب افتاده ای نداشته باشم، بعد از اینکه یک آلبوم آهنگ پاپ یا لایت را در مدیا پلیر بارگیری کردم، تاکید می کنم مدیا پلیر و نه وین امپ! تازه آیکون مدیا پلیر منهم می افته کنار اون ساعت تاسک بار (دلتون بسوزه)، میام روی خط. اگر روز باشه اسپیکرها را روشن می کنم و اگر شب باشه، ولوم هدفون را تا آخر زیاد می کنم و خودش را هم مثل قلاده سگ می اندازم به گردنم (در اینجا متوجه می شویم که من تنها زندگی نمی کنم پس!)
- یاهو جون را لوگین می کنم و در حالت کاملا Invisible آفلاین ها را می خونم و Sometimes جواب بعضی هاشون را هم می دهم. فقط در دل یک چند تا صلوات سریعا نذر می کنم که مخاطب آنلاین نباشه و خفت گیری نفرماید.
- از یاهو خارج می شوم و ایمیل هایم را چک می کنم، طبق معمول هم اگر نامه خصوصی نداشته باشم، مطالب کانون وبلاگ نویسان را که روزانه برایم ارسال می شود نیم نگاهی می اندازم، اگر خبر خوشحال کننده ای برایم باشد، خوشحال می شوم و یا اگر خبرش خوشایندم نباشد، خودم را کنترل می کنم که از چیزی ناراحت نشوم و قانون آزادی بیان دیگران را رعایت کنم. (این کانون هم برایم شده تست دمکراسی روی خودم)
- ایمیل های اعضای انجمن شمال سبز و یا بچه های باشگاه اینترنتی شمال ایران را هم نگاهی می اندازم و سعی می کنم جواب هایشان را همانموقع بدهم، خوشبختانه از موقعی هم که ادمین باشگاه را دادم به دست نازنین و اونجا هیچکاره شدم، دیگر  لازم نیست که عضویت های جدید و پست ها را تایید بکنم، فقط نمی دونم این یارو چقدر با من تازگیها دشمن شده که ایمیل های من به باشگاه را هفته به هفته هم بعضی موقع ها تایید نمی کند! می ترسم دو روز دیگه به جرم شمالی نبودنم از باشگاه هم بیرونم کند.
- سپس همین چیزو که الآن دارین می بینید را باز می کنم (وبلاگم) و کامنت که شکر خدا کم دارم و جواب دادن ندارد یا زمان کمی را می برد. بعدش اخبار چند تا خبرگزاری اینترنتی را دنبال می کنم و اگر دیدم امریکا هنوز نیامده تا منو با کامپیوترم را بخوره و هنوز حس خواندن داشتم یکی دو تا وبلاگ آپدیت را از بغل وبلاگم باز می کنم و اکثرا آنها را ضبط می کنم تا آفلاین مطالعه کنم.
- تا اینجای کار اگر حادثه غیرمترقبه ای روی ندهد و باعث شود که وقتم پر شود. آقا... جای شما خالی می زنیم تو کار خلاف و دانلود برنامه و کراک! و بحث های فنی با یک مشت خلافکارای عین خودمون روی اینکه کدوم TWEAK درسته یا غلطه و آخرش هم طبق معمول با فتوای یکی دوتامون مشاجره تمام می شود و فحش و کتک خورده آفلاین می کنیم.
- سایر اوقاتم را هم پای کامپیوتر اکثرا دارم برنامه های جدید و یا TWEAK های جدید را کار می کنم یا هدفون را می زنم و درس های کلاس مکالمه انگلیسی ام را گوش می دهم و بعضی موقع ها هم اگر ذهنم خیلی باز باشد و سکوت همه جا را فرا گرفته باشد، روی همون کتابم یعنی "بازماندگان تاریخ" کار می کنم.
- اگرم فکرم خیلی ناراحت باشه و اعصابم خط خطی، همین Solitaire جون را باز می کنم. اینم بیشترین رکوردم که هنوز از رکورد رفیقم حسین بسی پایین تره و بسی پوز خورده بنده.
- وقتی هم با کسی کنار کامپیوترم بنشینم، فقط بخش مولتی مدیا برقراره و دیگر هیچ... عمرا اگر بذارم سرک تو My Documents بکشند. باز خدا پدرشونو بیامرزه که به system32 کار ندارن.
- راجع به رشته تحقیقات بازار و تبلیغات و ارتباط شغلی ام هم با کامپیوتر و اینترنت چیزی نمی نویسم چون باید مفصل صحبت کنم و از حوصله این مقال خارج است. در کل محسن جان! کامپیوتر چیز خوبی است و میشه باهاش غیر از دیدن SHOW و چت کردن، خیلی کارای دیگه هم کرد (این موضوع را از مدت ها قبل می دونستم ولی بعضی موقع ها شک می کنم! مثل این پسرهای کوچولو چهار پنج ساله که دفعه اول شلوارشون را می کشن پایین و میگن: وا این دیگه چیه!!!)
- یک مشکلی هم که خیلی عذابم میده اینه که وقتی همه آهنگهای خارجی (هزار و پونصد تا) یا ایرانی (سه هزار تا ) کامپیوترم را یک جا بصورت Random پخش می کنم، این مدیا پلیر عزیز فقط غمگین هایش را پخش می کنه، اونم چه غمگین هایی که بیا و ببینید: از "صدای بارون" ستار بگیر و برو تا اون قند عسل Chris de burgh، بیونکا میونکا هم اصلا نَوَفَهمه... حالا یه روز اگه روی مود غم و غصه باشم فقط جواد یساری پخش می کنه...
به جان خودم بالاخره یکروز تعطیلی، همه آهنگهایش را Fovorite انتخاب می کنم تا کرک و پرش بریزه.

  
نویسنده : پسر شمالی ; ساعت ٦:۳٩ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۸٤