پسر شمالی

یادداشت هایی در باب زندگی، طنز، اجتماع، ایران، آی تی، تحقیقات بازاریابی، تبلیغات، مارمولک و پرتقال

معرفی برنامه های خوردو!

باب اول: مشهدی ها وقتی میخوان بگن "خیلی کوچیک یا ریز" میگن "خوردو"! مثلا: اصغر خوردو، سگ خوردو، میز خوردو و خلاصه خوردو دیگه.... حالا منم می خوام یک چند تا برنامه خوردو معرفی کنم که زیاد به دانلودتون هم فشار نیاد!

باب دوم: TrueCrypt 4.1
موجودی که در بالا نامش را می بینید، وظیفه اش مخفی کردن فولدر، فایل و یا حتی پارتیشن های هارد شما را به عهده دارد و البته چون خودم تستش کردم و دیدم فشار زیادی هم به اونجای ویندوز نمی آورد که اسمش حافظه و یا بخش های دیگر مثل بوت و غیره است. دیدم که کاملا نصبش برای دوستان مفید است بویژه برای موجودات لپ تاپ دار. فقط در هنگام نصب و اجرای آن کاملا دقت بفرمایید که خدای نکرده اطلاعات هارد شما از بین نرود و حتما قبل از نصب و اجرا، راهنمای این برنامه را مطالعه کامل بفرمایید. و بطور کل داونلود آن برای افراد با انگلیسی ضعیف و آشنایی کم با کامپیوتر... حرام، برای افراد متوسط المزاج مستحب و برای لپ تاپ داران واجب خیلی واجب است.
برنامه رایگان است و حجمش هم دو سه مگا بایت بیشتر نیست. البته اگر چیز خصوصی بر روی کامی جون خود ندارید بیخود اینجور برنامه ها را اصلا دانلود نکنید! در ضمن در مقایسه با سایر برنامه های مخفی کردن فایل و پوشه هم این برنامه خیلی گردن کلفت تشریف دارد. و اگر اینکاره تشریف داشتید انشاالله بعد از نصب حرف مرا تایید خواهید نمود. لطفا تو دلتون هم فحش ندید، بالاخره ما هم آدمیم و جایز الخطا.

باب سوم: Kaspersky Anti-Hacker 1.8.180
این موجود بسیار ملوس تشریف دارد ولی اصولا خانواده آقایون فضول را عروس می کند و می رود. در گذشته بهش می گفتند خندق! حالا بهش می گن دیواره آتش یا همون فایروال. ما هم تو خونمون بهش یک چیزی می گوییم که اینجا نمی نویسم! خلاصه این موجود برعکس سایر برنامه های فایروال حجم زیادی از ویندوز را نمی گیرد و کامپیوتر شما را از امنیت بالایی بر روی شبکه اینترنت برخوردار می کند. و البته این برنامه برای افراد کم انگلیسی دون و  ناچیز کامپیوتر دون هم واجب می باشد. بیخود هم با خودتون نگید من زون آلارم دارم یا نورتون فایروال و غیره.... همشون را آنیستال کنید و فقط از این برنامه استفاده نمایید.
یادم رفت بگم که این برنامه پولکی می باشد ولی در هنگام نصب اولیه آن به گمانی یک سال اعتبار می دهد. البته برنامه کراک آنهم به بازار آمده است که بعید می دانم بهش احتیاجی پیدا بکنید و حداکثر در هر سایت کراک درپیتی هم بروید لینک آن را دارد. فقط در مطلب بالا می خواستم بگم این یارو رودست ندارد بویژه برای افراد عجول و کم حوصله بر روی اینترنت.

پا نوشت: اگر مطلع باشید برنامه آنتی ویروس این شرکت هم که قویترین برنامه ضد ویروس تشریف دارد، حدود چند ماهی است که دیگر کراک نمی شود. یعنی در اصل کراک می شود ولی بعد از اولین آپدیت آن کراکش هم از بین می رود. خلاصه ضمن تسلیت به کلیه بازماندگان این فاجعه احتراما به اطلاع می رساند که در مورخه همون چند ماه پیش من از شدت ناراحتی این فاجعه نتونستم جلوی خودم را بگیرم و این دفعه شخصا قفلش را که چه عرض کنم همچین درب و پنجره اش را پایین آوردم که چند ماهی است خودش بهم میگه: چرا هر روز آپم! نمیکنی جیگر!!! انشاءالله برادران کراکر خارجی و یا داخلی تا چند وقت دیگر نسخه کراک آپدیت آن را برای همگان منتشر می کنند.

باب چهارم: YahooPOPs V.0.8.3
موجود سوم نوعی کنه می باشد و  همچین به سایت یاهو می چسبد تا شما بتوانید ایمیل های خود را در برنامه نامه نگار آوتلوک اکسپرس ویندوز هم دریافت و یا ارسال نمایید. دیدم هنوز خیلی ها با ایمیل یاهو کار می کنند، گفتم این ورژن آخریش را معرفی اش کنم. برنامه رایگان است. اگر یادم نرود یک راهنمای استفاده آن را در قسمت کامنت دونی می نویسم.

باب پنجم و ششم:
Java Runtime Environment v1.5.0_05  و  Macromedia Flash Player 8.0.22.0
اصولا من به غیر از این دوتا آویزون، چیز دیگری را به اینترنت اکسپلورر خودم آویزون نمی کنم و سایر برنامه ها حق نصب بر روی اینترنت اکسپلورر من را ندارند. فکر کنم با جفتش آشنا هستید. پس فقط لینک آخرین ورژن های آنها را در زیر می گذارم. فقط یاد آوری کنم این برنامه جاوا دیگه "خوردو" نیستش و حجمش از منم بیشتره!

دانلود برنامه فلاش با حجم خیلی کم مثلا یک خرده و نهصد کیلو بایت

باب آخر: در انتها وصیت می کنم که هر برنامه ای بر روی ویندوزتان حتی همین برنامه های فوق که در بالا معرفی کردم را دیدید در استارت آپ ویندوز افتاده است با زبون خوش و از طریق تنظیمات برنامه فوق و یا لگد و فحش از طریق اجرای  دستور msconfig که درقست RUN دکمه استارت ویندوزتان قرار دارد، بی اثر نمایید.

باب پوزش: راستش اگر دیر وبلاگ را آپ کردم بخاطر این هست که بعضی موقع ها خودم نمی نویسم، بعضی موقع ها نمی گذارند بنویسم و بعضی موقع ها هم نه من می نویسم و نه اونا می گذارند که من بنویسم!!! الآنم که نوشتم برای اینه که فیونا بعد از یکسال آپ کرده!

  
نویسنده : پسر شمالی ; ساعت ٢:٤٥ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢٧ آذر ۱۳۸٤