پسر شمالی

یادداشت هایی در باب زندگی، طنز، اجتماع، ایران، آی تی، تحقیقات بازاریابی، تبلیغات، مارمولک و پرتقال

ادامه مبحث من و گوگولی فضول

خوب می رسیم به بحث شیرین "Google Earth" یا همون گوگولی فضول. از موقعی که  من اون آدرس ماهواره ای مکان استقرار ناو هواپیمابر امریکا را در چند پست پیش نوشتم. آقا این امریکاییهای ناقلا فهمیدن و بقیه ناو ها را نمی دونم کجا قایم کردن. اصلا اثری از آثارشون نیست... اقیانوس ها که خوبه... به خدا تو بیابانهای "نوادا" را هم گشتم ولی اصلا کشتی مِشتی توش نبود. علی الحساب فایل های یکی دو تا مکان دیگر را پایین برای داونلود گذاشته ام. فقط امیدوارم احمقانه عمل نفرمایید و یادتون باشه که اولش باید برنامه "Google Earth" رایگان را داونلود و سپس در کامپیوترتان اجرا نمایید بعدش وقتی فایل های من را کلیک می کنید. برنامه "زمین گوگل" مستقیما به مکان مورد نظر می رود و شما می توانید ادامه فضولی های من را در آنجا پیاده نمایید. و البته یادتون باشه اگر سرعت اتصال اینترنت شما آهسته است یک چند دقیقه ای طول می کشد تا مکان مورد نظر وضوح لازم را پیدا نماید. و بتوانید روی آن مانور دهید.

اهرام ثلاثه مصر ( راستی اگر توانستید ابوالهول را در کنار آنها پیدا کنید معلومه مثل من خیلی فضولید!!!)
آبشار نعل اسبی نیاگارا ( اصلا می دانستید اون آبشاری که به نام نیاگارا در کتابها و تلویزیون می بینید، نام صحیحش آبشار نعل اسبی است و به منطقه مذکور نیاگارا گفته می شود )
دهانه آتشفشان در جزایر هاوایی ( البته چون روی تصویر مثل دهانه آتشفشان بود من اینطور استنباط کردم. شاید چیز دیگری باشد، مثلا محل برخورد یک شهاب سنگ عظیم و اگر کسی از این مکان که "Koilei" نام دارد. اطلاعاتی دارد بد نیست در این کامنت دونی ما هم بنویسد.
کانال سوئز ( حالا که عربهای حاشیه خلیج فارس ادعای مالکیت جزایر طبیعی خلیج فارس را می کنند، ما هم ادعای تصاحب کانال سوئز را بکنیم که اصلا ساخته دست ایرانیان است. هر چند که کشور مصر از کشورهای برادر و دوست ما هست و ما هم همانموقع این کانال را کادو پیچش کردیم و بهشون گفتیم تولدتون مبارک! ولی بد نیست مسئولین امر یک مذاکراتی بر روی حداقل عبور رایگان کشتی های ایرانی از روی آن داشته باشند. )

از کلیه خواهران و برادران فضول (ببخشید جهانگرد) خواهشمندم اگر مثل من مکان های جالبی را با "Google Earth" پیدا نمودند. برایم فایل مربوطه را ایمیل کنند تا با نام خودشان در همین وبلاگ معرفی شود. فقط نکات زیر را یادآوری می نمایم:
الف) توضیحات ارسالی با فایل بدون هرگونه سانسور در وبلاگم درج می شود. و مختارید هر چی خواستید بنویسید.
ب) جهت اطلاع فقط تصاویر ماهواره ای امریکای شمالی وضوح بالایی دارد و سایر نقاط جهان وضوح کمتری دارند.
ج) زرتی برندارید مثلا با این برنامه از پنجره اتاق خواب مردم یا استخرهای خصوصی گزارش تهیه کرده و ارسال نمایید. (هر چند که آدمها از مورچه هم کوچکتر دیده می شوند ولی ما شانس نداریم و یک هو دیدید برای همون یک مولکول چیز لخت هم مارو فیلتر کردند)
د) صمیمانه منتظر یاری سبز ماهواره ای شما هستیم.

  
نویسنده : پسر شمالی ; ساعت ٤:٢٦ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢٧ مهر ۱۳۸٤