پسر شمالی

یادداشت هایی در باب زندگی، طنز، اجتماع، ایران، آی تی، تحقیقات بازاریابی، تبلیغات، مارمولک و پرتقال

معرفی یک برنامه مولتی مدیا و حواشی آن

باب اول: کاربران کامپیوتر شاید علاقمند باشند که فیلم های خانوادگی و یا ویدئو کلیپ های دیگر خودشان را بر روی اینترنت منتشر نمایند و یا برای دوستان و اعضای خانواده شان در نقاط دیگر ارسال نمایند و این برنامه مایکروسافت با فشرده سازی و کم کردن حجم آن می تواند استفاده های زیادی برایشان داشته باشد. البته امکانات برنامه زیر بسیار زیاد است و خودتان می توانید در آن بیابید. بطور مثال شما می توانید ویدئو مربوطه را بصورت مستقیم از کامپیوترتان بر روی اینترنت پخش نمایید و یا آن را به سایت خودتون آپلود کنید. تا از آنجا پخش شود.

Windows Media Encoder 9 Series با حجم 9918 کیلو بایت و خرده ای!

از طرف دیگر بارها شده که یک ویدئو کلیپ را بر روی اینترنت نتوانسته اید تماشا کنید که شاید علتش همان فشرده بودن آنها با برنامه هایی همچون برنامه بالا باشد و این دو تا فایل زیر هم در این زمینه کمک حالتان است.

Windows Media Player Codecs 9 با حجم 1454 کیلو بایت و خرده ای!

Windows Media Video 9 VCM با حجم 693 کیلو بایت و خرده ای!

به نظر من بهتره تنبلی را کنار بگذارید و هر سه تا فایل بالا را داونلود نمایید چرا که هر سه تای آنها جزو تولیدات مایکروسافت هستند و در بهبود کارایی و کیفیت پخش برنامه های مولتی مدیای ویندوز شما نیز بسیار موثر هستند. و به همین راحتی هم نمی توانید لینک داونلود آنها را در اینترنت و یا سایت مایکروسافت بیابید و خود سایت مایکرو سافت هم با کلی قروفر آن را به شما هدیه می کند.

باب دوم: از خوانندگان کتاب "بازماندگان تاریخ" خودم هم، بخاطر دیرکرد در انتشار هفتگی آن، کلی پوزش می طلبم و در زیر این مطلبم قسمت دوم را نوشته ام. هرچند که جز این مانیا و آرمین عزیز انگاری کسی دیگر رغبتی به خواندنش بروز نداده و از پیام و تبریک در کامنت دونی زیرش در قسمت اول انتشارش خبری نبود. حالا اون موقعی که تبدیل به فیلم شد و در دنیا گوی سبقت را از "ارباب حلقه ها" و "هری پاتر" ربود، قیافه شماها دیدنی هست! من با همین دو دونه خواننده ای که پیدا کردم کلی هیجان زده شده ام و اصلا هم افسردگی نگرفته ام.
بابا... روحیه
بابا... اعتماد به نفس
بابا... کتاب
بابا... مولتی مدیا!

  
نویسنده : پسر شمالی ; ساعت ۱:٠۱ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱۸ امرداد ۱۳۸٤