پسر شمالی

یادداشت هایی در باب زندگی، طنز، اجتماع، ایران، آی تی، تحقیقات بازاریابی، تبلیغات، مارمولک و پرتقال

ای فضايی من

آمدم راجع به عشق بنویسم دیدم وبلاگم آنوقت می شود عین این وبلاگ های عشق و عاشقی که همش نویسنده وبلاگ و عاشق کذایی در حال نوشتن اشعار شاعران یا گریه و زاری هستش. چه می دونم سیب سرخی داشتم... سیب آبی داشتم... و سیب سبزی داشتم.... از نوع عشق های میوه ای یا گل سرخی داشتم... یاس آبی داشتم.... زنبق من کجایی!.... از نوع عشق های گل و گیاهی یا طوطی شکرریز من...  قناری خوش لحن من... گنجشکک اشی مشی!... از نوع عشق های پرندگی و انواع و اقسام دیگر که از بحث ما خارج است و شاید بعدا راجع به انواع این عشق ها که معشوق بدبخت را به موجود زنده یا مرده ای تشبیه می کنند، مطلبی نوشتم.

خلاصه گفتم که من چطوری عشقم را تشبیه کنم، گشتم و گشتم تا بالاخره پیدا کردم.
ای فضایی من! از اون بالاها یادت باشه اگر من معلوم نبودم حداقل به یاد من باشی. ( خوب فکر کنم دوزاری های همه آنتن داد ) بله، خانم انوشه انصاری اولین فضانورد ایرانی را می گویم. الآن واقعا بد دوره ای شده، راجع به این خانم با هر کی صحبت می کنم یا رگ حسادتش گل می کند و می گوید: آره پول زیاد این حرف ها را هم دارد! یا رگ فمینیستی از نوع ایرانی اش می زند بالا و می گوید: نخیرم ایشون امریکایی هست و ایرانی نیست! و خلاصه در این چند هفته با انواع و اقسام رگ و ریشه ها مواجه شدم که از همه خنده دارترش این بود که یک نفر گفت: این خانم اصلا ایرانی بودنش را هم ننگ می داند!!! ( این آخری بد نیست به فتو وبلاگ من یکسر بزند تا پرچم ایران را روی بازوی خانم انصاری ببیند )

اینجا بود که با خودم گفتم: فرهاد یافتم... یافتم... این همان دختری است که باید عاشقش بشوی! واقعا چرا باید ما وقتی خودمان به جایی نمی رسیم، پیشرفت دیگران را هم نفی کنیم. چون ما پولدار نشدیم یا تحصیلات درست و حسابی نداریم یا با همسر موافق میلمان ازدواج نکرده ایم، باید دیگران هم مثل ما بشوند. به نظر من فرهنگ کوچه و بازار ما باید با یک بمب اتمی از همان نوع هیروشیماییش منفجر شود تا بفهمیم کجای دنیا ایستاده ایم. غیر از خودمان حاضر نیستیم هیچ بشری را ببینیم حتی هموطن خودمان را، حتی به یک درخت، سنگ و کلاغ هم داریم حسادت می کنیم. کافی است که در امریکا یک گردباد تورنادو بیاید تا بگوییم جانننننننننم! عذاب خدا را باش! یا در خاور دور، تسونامی بیاید و بگوییم اووووووف! خدا چه حالی به این توریست های خوشگذران داد. شاید سعدی هم اگر در عصر ما زندگی می کرد، در جا شعری می سرود و می گفت: بنی آدم اعضای یکدیگرند   که در آفرینش فقط من گوهرم!

من اینجا راجع به بیوگرافی انوشه انصاری چیزی نمی نویسم، چرا که در خیلی از اخبار ،سایت ها و وبلاگ ها راجع به وی نوشته اند، حتی در دائره المعارف ویکی پدیا هم یک صفحه دارد. فقط خواستم بگویم اگر به جایی رفتید و دیدید طرف دارد حرص می خورد که چرا این خانم به فضا رفته، زیاد سخت نگیرید. حسادت است و کاریش هم نمی شود کرد. نمونه هایش را یک پزشک عزیز در اینجا جمع نموده است ولی اگر روزی انوشه خانم سر و کله اش این طرفها پیدا شد و وبلاگم را خواند، بداند که من بعنوان یک ایرانی هم عصر و حتی هم سن با او، به چنین هموطنی افتخار می کنم.

افکار امثال من، انوشه و سایر بچه های همسن و سال ما در دوره کودکی با فیلم ها و سریال های تلویزیونی چندی همچون سریال پیشتازان فضا که راجع به سفرهای فضایی بود، شکل گرفت. در دوره ما دیگر کسی نمی خواست فقط دکتر و مهندس بشود. دوره کودکی ما مصادف بود با عصری که بچه ها دوست داشتند فضانورد و زیست شناس شوند یا به قطب شمال و جنوب مسافرت کنند و خیلی از کارهای نکرده و نشده را به منصه ظهور برسانند، افسوس که گردباد کینه و حسد وزیدن گرفت...

شاید من و شما پول لازم را برای سفر به فضا نداریم اما برای من حداقلش این بود که داستانی تخیلی در مورد فضا و کره زمین را در بیش از صد صفحه نوشتم و شاید روزی بر پرده سینما آن را خواهید دید. امیدوارم شما هم به آنچه علاقه دارید، برسید. من مطمئنم که قرن ها بعد و حتی ده ها سال بعد، افرادی این مطالب را خواهند خواند و در ذهن خود نام بسیاری از ما ایرانیان این عصر را بر زبان خواهند آورد که کارهای بزرگی انجام داده ایم. ( البته نه مثل من که داستان تخیلی نوشته ها )

در انتها ببخشید اگر عشق و عاشقی ما هم با دیگران فرق می کند.

  
نویسنده : پسر شمالی ; ساعت ۱۱:٢۱ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٩ شهریور ۱۳۸٥


جواب به سوالات فنی و معرفی چند نرم افزار مزخرف

هشدار مهم: استفاده از فتواهای پسر شمالی و همچنین برنامه های لوس و خنک معرفی شده در این وبلاگ، ممکن است باعث خوشحالی، هیجان زدگی، طپش قلب و منجر به سک خفیف شود! (همون سکته)

quicktime alternative V.1.75
گویند در روزگاران قدیم و حتی جدید از این برنامه مزخرف برای شکنجه و اذیت و آزار کاربران رایانه استفاده می شده است چرا که مثل کنه بر روی کامپیوتر می چسبد و ویندوز را به گند می کشد. عملکرد اصلی این برنامه، خیر سر سازندگانش باز نمودن و اجرای تعدادی فرمت فایل های مولتی مدیا همچون ( mov, qt, amr, 3gp, 3gpp, 3g2, 3gp2 )می باشد که در سنوات اخیر بویژه از این فرمت ها در فایل های مولتی مدیای موبایل هم استفاده می شود و خلاصه طایفه موبایل دار حتما باید این برنامه مزخرف را بر روی کامپیوتر داشته باشند. مستحب است که اگر با این نوع فایل ها سروکار ندارید بیخود این برنامه را دانلود و نصب نکنید ولی اگر آن را لازم دارید، من برایتان یک پیشنهاد خوب دارم. اینکه بجای نصب برنامه quicktime، از یک نوع ورژن دیگر آن با نام quicktime alternative استفاده نمایید که دو حسن دارد: اول اینکه به سیستم فشار زیادی را نمی آورد و تمامی فرمتها و ویژگی های برنامه اصلی را هم دارا می باشد و هم اینکه در داخل بسته نرم افزاری آن یک برنامه مدیا پلیر کلاسیک موجود می باشد که بسیاری از فرمت های دیگر را هم که شما نمی توانید در رایانه خود اجرا نمایید، اجرا می کند.
دانلود با حجم سیزده مگابایت و خرده ای

Real Alternative V.1.50 LITE
زیاد زر نمی زنم فقط بگویم که این برنامه هم همچون بالایی نوعی ورژن REAL PLAYER است که اجرای فرمتهای ( ra, rm, ram, rpm, rmm, rnx ) و غیره را اجرا می کند که از ورژن اصلی آن خیلی بهتر است.
دانلود با حجم چهار و نیم مگا بایت

یادتان باشد که قبل از نصب این برنامه و یا برنامه quicktime Alternative، حتما ورژن های قبلی این دو برنامه را از روی کامپیوتر خود uninstall کنید و سپس اینها را نصب کنید. یک چیز دیگر هم اینکه اول برنامه quicktime alternative را همرا با مدیا پلیر کلاسیک داخلش را نصب کنید و اگر فرمتهای real را دیدید که مدیا پلیر کلاسیک نتوانست اجرا بکند سپس real alternative را نصب کنید. چون مال من اجرا کرد و نیازی ندیدم که دومی را نصب کنم. یادتان باشد اگر در استارت آپ ویندوزتان این دو تا برنامه چیزی نصب کرده بودند، آنها را پاک کنید.

SYMANTEC COMPANY
من هر چی فتوا می دهم و برنامه های نرم افزاری این شرکت را حرام اعلام می کنم، باز هم شماها انگاری کلا کافر شده اید و قلیان نمی شکنید و خلاصه دست از این برنامه برنمی دارید، اکثر سایتها و یا وبلاگهای معرفی برنامه های کامپیوتری که می روم، می بینم هنوز برنامه های این شرکت مثل نورتون آنتی ویروس و غیره را هنوز با به به و چه چه! معرفی می کنند. بابا جون تا کی می خواهید هر دوماه یکبار بخاطر نصب برنامه های این شرکت ویندوزتان را دوباره نصب کنید!!! یا با ویندوز چلاقتان عمر را سپری نمایید. حالا من همش به این امر اعتراض می کنم که برنامه های این شرکت باعث مختل شدن عملکرد ویندوز و حتی خرابی Partition Table های هارد سیستمتان می شود. چند وقت پیش یکی از بچه ها خبر کلا آلوده بودن ویروسی!!! نورتون آنتی ویروس را هم برایم فرستاد که بخشی از آن را در پایین می نویسم:

كارشناسان اينترنتي هشدار دادند نرم‌‏افزار آنتي ويروس توليدي شركت SYMANTEC مي‌‏تواند ميليون‌‏ها كامپيوتر را با احتمال هجوم ويروس تهديد كند. محققان EEYE DIGITAL SECURITY با كشف نقايص و معايب موجود در آنتي‌‏ويروس SYMANTEC اعلام كردند: با نصب اين نرم‌‏افزار ، ويروس‌‏ها مي‌‏توانند كامپيوتر كاربر را تحت نفوذ خود درآورده و تمام فایل ‌‏ها و برنامه‌‏هاي موجود در آن را از بين ببرند. اين معايب بسيار جدي هستند ، زيرا هكرها مي‌‏توانند با پي بردن به اين ضعف‌‏ها به راحتي به كامپيوترهاي مورد نظر وارد شده و تمام برنامه‌‏هاي نصب شده روي آنها را حذف كنند.
مايك پوتر بورك ، سخنگوي EEYE ، گفت: از آنجايي كه هكرها مي‌‏توانند از اين نقاط ضعف براي سيستم‌‏هاي شخصي كاربران استفاده كنند رفع آن از اهميت بالايي برخوردار است.

پا نوشت: چون با چوب زده اند تو سر ما و گفته اند خلاصه تر بنویس، سایر برنامه ها را چند روز دیگر معرفی می کنم. البته دلیل دیگرش هم اینکه از پریروز صبح من عاشق شده ام، آنهم یک دل نه صد دل. و در حال حاضر در حالت کما بسر می برم و حال نوشتن ندارم. حالا شما ها بپرسید کی؟
انشاءالله اگر از حسادت اطرافیان و قلب شرحه شرحه و جفای یار و درد هجران و زخم رقیب و تیر و کمان فرشته عشق (همون فرشته کوچولوهه که تو نقاشی دیدین با تیر میزاره تو تخت سینه عاشق ) و کلی چیزهای دیگر جان سالم بدر بردم، پست بعدی برایتان می نویسم که طرف کیه...

  
نویسنده : پسر شمالی ; ساعت ٢:٢٧ ‎ق.ظ روز شنبه ٤ شهریور ۱۳۸٥