پسر شمالی

یادداشت هایی در باب زندگی، طنز، اجتماع، ایران، آی تی، تحقیقات بازاریابی، تبلیغات، مارمولک و پرتقال

یاسوجی ها یا فلسطینی ها، مسئله این است

باب اول: امیدوارم تعطیلات نوروز به همه خوش گذشته باشد و سال خوبی را در پیش داشته باشید. هر چند که دیروز هموطنان ما در لرستان با فاجعه تلخی مواجه شدند که شیرینی این ایام را به کامشان تلخ نمود. امیدوارم بازماندگان این فاجعه زمین لرزه بتوانند صبر و بردباری را پیشه نمایند و از خدای بزرگ برای رفتگان این عزیزان طلب آمرزش می کنم. در هر حال سال ما ایرانیان همش شده گریه و اندوه. و وقتی به این جمله اولم هم که نوشتم: "امیدوارم تعطیلات نوروز به همه خوش گذشته باشد و سال خوبی را در پیش داشته باشید" هم نگاه می کنم، نمی دانم چرا می خواهم بزنم زیر گریه! با این تبریک های الکی.

باب دوم: آمدم باب دوم را بنویسم دیدم اعصابم از همون باب اول بهم ریخت برای همین رفتم یک دوری در منزل بویژه آشپزخانه! زدم و دوباره برگشتم، مثلا قراره پستهای بامزه بنویسم. آهان یادم اومد... این مردم یاسوج هم عجب بیرحم تشریف دارند ها! اصلا دلشون برای این فلسطینی ها نمی سوزه و آمده اند خودشان را با آنها مقایسه می کنند. خوب این هم از باب دوم ( چقدر زور زدم تا بابش آمد!) خوب بریم سر یک باب بی زور...

باب سوم: آقا دربدر دنبال یک برنامه ای، کوفتی، مرگی می گشتم که بتوانم روی کامپیوترم تقویم شمسی را هم داشته باشم. چرا که امسال هیچکس بهم یک تقویم رومیزی و کوچولو موچولو کادو نداده و همش از این سررسیدهای دفتری مجلسی گت و گنده به آدم می دهند که فقط به درد کتک کاری می خوره و بد دردی هم داره. خلاصه تنها چیزی که پیدا کردم یک برنامه ایرانی تقویم برای یاهو مسنجر بود که پس از نصب روی یاهو مسنجر تازه باید در سایتش هم ثبت نام می کردیم تا خلاصه وقتی آنلاین می شویم ایشون هم در یاهو خودنمایی فرمایند که در نتیجه باز هم به درد آدم نمی خورد. قبلا هم که علی الحساب فتوا داده بودم که استفاده از برنامه های ایرانی مستحب است و بخصوص این برنامه که در داخل یاهو استفاده می شود بالطبع اصلا حرام است چرا که ریسک امنیتی اش بویژه برای یاهو مسنجر بالا است. حالا نگو یار در خانه و ما تشنه لبان می گردیم. امیر و نرگس عزیز با فایل های اچ تی ام ال یک سری صفحات ساده را طراحی کرده اند که رویش تقویم فارسی هست. و من پس از اینکه فایل های مربوطه را داونلود کردم و یک لینک از همون صفحه اصلی را هم برای مبادا ذخیره کردم تا ماههای بعدی اش را که فکر می کنم امیر و نرگس تنبلی شان اومده الآن بسازندشان، را در آینده دانلود کنم.  اصلا فکر هم نکرده اند که اگر جفتشان زبونم لال بمیرند، آنوقت ماها باید چیکار کنیم هان!
داشتم می گفتم، سپس یک شورتکات از صفحه فروردینش را روی دسکتاپم گذاشتم. البته با خاصیت های ویندوز هم که آشنا هستید و می شود صفحات اچ تی ام ال را کاغذ دیواری هم نمود. البته اگر مقلد من باشید که من این امر را جایز ندانسته و حرام اعلام کرده ام چرا که یک جورایی به ویندوز فشار می آورد که فشورش جان ویندوز را می گیرد و جان شما حسش نیست الآن توضیح بدهم.

باب چهارم: این تبلیغات بالای وبلاگ های پرشین بلاگ هم بعضی موقع ها به درد آدم می خورد. چند روز پیش تا وبلاگ را باز کردم دیدم یک تبلیغ آمده که بدو بدو حراجه، آتیش زدم به سایتم! امکانات ارسال و دریافت SMS با یاهو مسنجر.
خلاصه کسی اگر می خواد با موبایلش به یاهو مسنجر من SMS بزنه می تواند از آدرس زیر استفاده نماید!
ym farhad_prv Matne Payam be finglish
یادتون باشه بین عبارت اول و آی دی من یک فاصله بگذارید، همچنین بین آی دی و متن پیام هم یک فاصله بگذارید. شماره تلفن هم 2000444 هست که باید در ایران بدون هیچ پیش شماره ای آن را بگیرید. حالا از خارجش را دیگر نمی دانم که کد ایران را می خواهد یا نه. البته احتمالا حتما می خواد!!! یک چیز دیگه هم بگم اینکه هنوز امکان ارسال پیام از یاهو به موبایلش فعال نشده و امیدوارم این موضوع صحت داشته باشد. و از طرفی مثل یک سری سایت های دیگر که در سال گذشته این خدمات را ارائه محدود دادند، نباشد.

باب پنجم: صحبت موبایل شد، بد نیست تعرفه خدمات موبایل توسط شرکت مخابرات را هم لینکش کنم. هر چند که در ظاهر امر در سایتشان نوشته اند که این تعرفه از اسفند 1382 هست و دیگر من نمی دانم آیا در این دو سال گذشته قیمت ها بیشتر شده یا نه؟ البته چرا شک کردم علتش این است که اینقدر سایت بدترکیبی دارند که وقتی من به صفحه اولش وارد شدم به راحتی نتوانستم این لیست را پیدا کنم و دست خالی برگشتم و بعد از اینکه در گوگل داشتم جستجو کردم این آدرس را پیدا کردم که حسش نبود بگردم تا ببینم این صفحه را طراحان سایت شرکت مخابرات چطوری به صفحه اول سایت لینک کرده اند که من پیدا نکرده ام. فکر کنم این دو تا صفحه با تف بهم چسبیده که من لینک چسبیدنش را پیدا نکردم. خلاصه ممکنه این صفحه از صفحات مرده سایت باشه و اطلاعات عوضی به آدم بده. اگر یک مخابراتچی اینها را می خواند. لطفا به طراحان سایت و یا آبدارچی اداره هم که بگه فکر کنم مشکل حل بشه. فقط تو رو جان مادرتون به مدیران مربوطه نگویید که هم ما را از نون خوردن تو وبلاگمون می اندازید و هم آبدارچی ذلیل مرده را.

باب ششم: یک لینک کلیپ هم در یاهو مسنجر برایم آفلاین گذاشته بودند که فرستنده اش را یادم رفته کی بوده. فقط اضافه کنم که موزیکش خیلی قشنگه. حجمش یک و نیم مگا بایته ولی ارزش دیدن داره و بعد از دیدنش فکر نکنم مغبون برگردید و چهار تا فحش هم نثار من بکنید. البته اگر طلبه شدید که بی دلیل هم منو ببندید به فحش، پس بذار یک لینک مسخره هم بذارم که بی دلیل فحشم نداده باشید و خدای نکرده افسردگی فحش نگیرید و اون دنیا هم من سرتون خراب نشم که آقا خدا! این آقایون و خانوما یکسره تو وبلاگم به ما فحش می دادند و همشون را بنداز پیش این اصلاح طلب های دوم خردادی که بفهمند از من پر حرف تر و بی عمل تر هم پیدا می شه!

  
نویسنده : پسر شمالی ; ساعت ٦:٢٤ ‎ق.ظ روز شنبه ۱٢ فروردین ۱۳۸٥


نوروز باستانی بر همگان مبارک باد

HAPPY NEW YEAR -SPRING 1385

 

  وبلاگ زیتون.
کامنتی برای دیگران

زيتون خانم سلام و سال جديد را به شما تبريک می گويم. راستش من سالی يکبار و چه بسا هيچ بار برايت کامنت می گذارم و خلاصه بين ما هم خودت بهتر می دونی که هيچ دوستی و رابطه ای هم نيست. و عين دو تا غريبه هستيم که دورادور يکديگر را می شناسيم. اگر پایی هم بدهد احتمالا سعی در دوستی با هم را نخواهيم کرد. علتش را هم خودم درست نمی دانم. و تو هم که سرت شلوغه و کلی مخاطب داری و بالطبع شما هم می دونم هيچوقت نظر خاصی روی من نداشتی و نخواهی داشت. و چه بسا من را با یک پسر شمالی خدابیامرز دیگری که پاتوقش همین کامنت دونی شما بود و سالهاست وبلاگش مرحوم شده است را حتی تاکنون اشتباه گرفته باشی.
البته موارد بالا را بيشتر برای اطلاع سایر وبلاگ نويسان و دوستان نوشتم تا بعد بروم سر اصل مطلب.
در هر حال کامنت من نبايد بيش از يک عرض تبريک عيد بيشتر می شد. اما وقتی اين پستت و سپس کامنت هایت را می خواندم. همچی يک نموره منقلب شدم!. بماند که بلاگرهايی را هم که در پستت نام برده اي. همچی بود و نبودشان عين خودت برای من فرقی نمی کند! و ارتباطی با آنها ندارم.
حالا اين وسط يک نکته کوچولو باقی می ماند. اينکه من سال هاست در فعاليت های اجتماعی و غيردولتی مشارکت داشته ام و طبق قانون نانوشته حکومتی نيز بهای آن را هم پرداخت کرده و می کنم. و شما نيز در اين امور سابقه فعاليت داريد. همانگونه که مستحضر هستيد جناح چپ حکومتی در ماههای گذشته فعاليت چشمگيری را بر روی شبکه اينترنت داشته است که بطور مثال می توانم از جلسات ماهيانه و منظم آنان با تعدادی وبلاگ نويسان که سابقه عملکردشان در انتخابات ریاست جمهوری بر همگان مشخص شده است را نام ببرم.
رک و رو راست بگويم در حال حاضر آنان چه بخواهند و چه نخواهند، از مستندات و آمارهای شبکه کاملا مشخص است که وبلاگ شما محبوبترين وبلاگ فارسی زبان می باشد که حتی نفر دوم نیز با اختلاف فاحشی با شما قرار دارد. و بالطبع اين به مذاق آقايان و خانمها اصلا سازگار نيست. و خلاصه بگويم بدجوری موی دماغ شده ايد و منهم که کنار گود نشسته ام، از اينکه به تنهايی ميانداری می کنيد هم شجاعتتان را تحسين می کنم و هم ناراحت عاقبت کار هستم که اين جمع سياسيون سازماندهی شده در نهايت به نحوی صدای شما را در گلو خفه کرده و يا ترور شخصيتی را به نحو بدی در مورد شما به اجرا می گذارند که از لحن نوشته تان کاملا مشخص است که ماههاست کليد اينکار خورده است. بگذریم که اين زيتون شیطون و پر جنب و جوش هم به آسانی تسليم کین بدخواهان نمی شود. در هر حال هر چند که از دور نظاره گر صحنه هستم اما غيرت من هم اجازه نمی دهد که سکوت کنم و اين بازی کثيف را تماشا کنم.

بدینوسیله به اطلاع می رساند من و بسیاری از دوستانم در سازمان های غیردولتی خارج از بازی ها و جنجال های وبلاگستان. در این مورد اخیر و در دفاع از یک فعال اجتماعی در مقابل اين جماعت سیاسی اصلاح طلب نما خواهيم بود. بچرخند تا بچرخيم!


زیتون عزیز در جمله آخر خود نگاشته اید که: بله من تنهاتر شدم اما این تنهایی رو به ذلت وابستگی و انگل‌شدن و وارد شدن در باند و بالا رفتن از طریق چاپلوسی اون‌ها را ترجیح می‌دم.

خانم زيتون شما تنها نيستيد و هيچگاه نخواهيد بود. وبلاگستان فارسی به وجود چنین افراد پرتلاشی مانند شما تا ابد افتخار خواهد نمود.

با احترام
از طرف يک فعال اجتماعی و نه يک وبلاگ نويس با چهار سال سابقه که  هشتمین رتبه پربیننده ترین وبلاگ در میان نیم میلیون وبلاگ فعال در سایت پرشین بلاگ را داراست

پا نوشت: متن فوق با افتخار به عنوان اولین پست وبلاگی من در سال جدید در وبلاگ پسر شمالی نيز درج می گردد.

  
نویسنده : پسر شمالی ; ساعت ٤:٢٧ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱ فروردین ۱۳۸٥