پسر شمالی

یادداشت هایی در باب زندگی، طنز، اجتماع، ایران، آی تی، تحقیقات بازاریابی، تبلیغات، مارمولک و پرتقال

ماها و آنها!

باب اول: وقتی بخاطر یک انتقاد کوچک در وبلاگم به مشاور یک استاندار دولت اصلاح طلب خاتمی در اداره اماکن نیروی انتظامی سین جیم می شوم و برایم پرونده درست می کنند. وقتی این خانم را دعوا می کنم که بخاطر دختر کوچولوش "یسنا" که نخواد شبها تنها و بی مامان بخوابه، راجع به چیزهایی که می بینه، ملایم تر حرف بزنه و انتقادش را با خودسانسوری! مطرح بکنه. و چه بسا اين دوستم را از خودم هم می رنجانم.
بعدش می بینم بعضی افراد که مثل آب خوردن به مقدسات جمهوری اسلامی توهین می کنند، چه آزادانه به کشور وارد می شوند و آزادانه قدم می زنند و با مشاور رئیس جمهور هم خوش می گذرانند. حالم از هر چی کشوره و مملکت داریه بهم می خوره.

باب دوم: وقتی هم می بینم که هموطنان واقعی من این چیزها را می بینند و سکوت را جایز نمی دانند، کمی درجه شبم پایین می آید.

  
نویسنده : پسر شمالی ; ساعت ۸:٠۱ ‎ق.ظ روز شنبه ۱۱ تیر ۱۳۸٤


سلام به احمدی نژاد، سلام به سالهایی که امیدوارم همچون دوره خاتمی نباشد

باب اول: قبل از همه چیز مجددا به به برادران مصلحت طلب که بعد از آقای معین، کاندیدای دومشان هم شکست خورد، تسلیت عرض می کنم. من نمی دانم این چه صیغه ای است که اینها دست روی هر کسی می گذارند، طرف شکست می خورد. این دفعه که چند گردان نویسنده و هنرمند هم به سایر ادوات تبلیغاتی شان اضافه شده بود. تازه امثال منهم که نرفتند به کاندیدای مقابلشان رأی بدهند، باز هم شکست خوردند.

باب دوم: آقا ما را شدیدا هول برداشته است، خواب قبلی ام که سه تا پست پایین تر نوشته بودم که کم مانده بود تعبیر بشود و به خیر گذشت. خلاصه زبانم لال دیشب هم باز خواب دیدم! البته این دفعه جرأتش را ندارم بنویسم، آخرش این حس ششم مسخره من کار دستم می دهد.

باب سوم: امیدوارم در دوره ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد، فضا به نحوی بشود که انشاءالله در دوره بعدی امثال من که از دست کارهای مدیران آقای خاتمی جانشان به لب رسیده و افسردگی صندوق گرفته بودند هم پای صندوق های رأی بروند و این اکثریت خاموش هم احساس نمایند که فضا برای فعالیت های اجتماعی آنان مناسب شده است.

  
نویسنده : پسر شمالی ; ساعت ۸:٤٤ ‎ق.ظ روز شنبه ٤ تیر ۱۳۸٤


من هنوز رأی نمی دهم، شما چطور؟

باب اول و آخر: به قرار مسموع، انتخابات مرحله دوم هم بدون کناره گیری یکی از کاندیداها برگزار می شود. و برادر خاتمی هم پیغام داده اند که لطفا در انتخابات شرکت فرمایید. اینجانب مجددا معروض می دارم با علم و اطلاع کامل و کافی از وضعیت کشور و همچنین به دلیل ضرر و زیان های مادی و معنوی وارده در طی هشت سال گذشته توسط مدیران پایین دست جنابعالی به انجمن فرهنگی اجتماعی تاسیس شده توسط من که بنده در آن افتخار خدمتگذاری به هموطنان شمالی ام را دارم. متاسفانه به خاطر موارد فوق الذکر همچون مرحله اول انتخابات، هنوز پول تاکسی برای رفتن به سر صندوق رأی گیری را جور نکرده ام. و به همین خاطر من رأی نمی دهم، شما چطور؟؟؟!!!

شرمنده شما
رئیس هیئت مؤسس انجمن کتاب شمال سبز ایران

پانوشت: نه جان من دلیل از این ساده تر و بهتر.....

  
نویسنده : پسر شمالی ; ساعت ٥:۳٠ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٢ تیر ۱۳۸٤